Czy zabieg przyniesie spodziewany efekt ?

Najważniejszym krokiem przed podjęciem decyzji wyboru zabiegu estetycznego jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Określenie Państwa oczekiwań oraz omówienie przez lekarza typu urody i dostępnych możliwości tak, aby jak najlepiej dobrać rodzaj zabiegu i preparatu.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego dają efekty, które są zauważalne od razu, jednak nie są to zabiegi, które dają efekty trwałe. Po ok 9 – 12 miesiącach preparaty HA stopniowo są metabolizowane przez organizm człowieka i ulegają całkowitemu wchłonięciu.

Wypełniacze na bazie kwasu mają tę właściwość, że początkowa objętość podanej substancji pozostaje przez długi czas stała. W miejsce wchłanianego kwasu pojawia się woda, dlatego im mniej kwasu tym, więcej wody związanej w każdej cząsteczce. Dlatego też, pomimo zmniejszania się objętości podanej substancji, objętość wypełnienia pozostaje ta sama. Po całkowitej resorpcji w skórze nie pozostają resztki substancji, czy zwłóknienia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi iniekcjami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 9-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Czas ten jest również zależny od rodzaju skóry, wieku pacjenta, trybu życia, narażenia na czynniki zewnętrzne oraz rodzaju i gęstości zastosowanego preparatu.

wstecz >>