• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak dbać o swoje ciało, na co dzień?

Chciałabyś, aby twoja skóra była aksamitna, miękka i nie miała ani jednej zmarszczki? Jeśli tak, to czy pamiętasz o pielęgnowaniu jej, aby ten cel osiągnąć? No właśnie, zapewne zapominasz o dbaniu o siebie w 5tej kwestii, ponieważ zawsze brakuje czasu z powodu pracy, dzieci, obowiązków itp. dlatego, często dzieje się tak, że przypominamy sobie o naszej skórze dopiero w momencie, kiedy zacznie wiotczeć.

Jeśli chcemy, abyśmy mogły cieszyć się piękną skóra przez cały czas, to musimy wkładać w to odpowiedni wysiłek. Przede wszystkim, bardzo ważną kwestię w tym przypadku stanowi odpowiednia dieta. Wybierajmy te produkty, które maja witaminy oraz są bogate odżywczo. Jeśli pijemy alkohol, kawę, napoje energetyczne ora jemy dużo słodyczy i pozywania typu fast food, to nie mamy, co liczyć na spektakularny wygląd. Najgorsze w tym przypadku są jednak papierosy, których skutków nie da się odwrócić, a Twoja skóra pozostanie szara oraz pełna zamaszek. Jeśli nie chcesz do tego dopuścić rozstań się z nałogami i zacznij się zdrowo odżywiać, ponieważ może to być jedyny sposób nie tylko na poprawę wyglądu, ale także zdrowia i samopoczucia.

Znaczenie pielęgnacji

Bardzo istotna kwestia jest także to, czym się smarujesz oraz czy w ogóle to robisz. Jeśli nie używasz kremów, to koniecznie powinnaś zacząć. Jeżeli jednak to już robisz, to musisz dokładnie przyjrzeć się, co nakładasz na swoje ciało. Jak wiadomo, skóra jest największym organem, naszego ciała i to przez nią trafiają wszelkie składniki do krwioobiegu. Teraz sobie pomyśl, że wcierasz w swoje ciało jakąś szkodliwą substancję chemiczną, która następnie dociera do twojej krwi i jest rozprowadzana po całym organizmie. A pewnością na myśl o czymś takim być się skrzywiła, ale jednak, na co dzień robisz dokładnie to samo. A więc czas najwyższy przestać być ślepym konsumentem i zacząć czytać składy. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt kłopotliwe, to po prostu kremy do ciała możesz zastąpić olejami. Doskonale sprawdzą się kokosowy, arganowy, awokado oraz migdałowy.

Równie ważną kwestią, co nawilżanie skóry jest jej oczyszczanie, w tym celu najlepiej jest podsiadać w domu kawę i cukier. Co to ma wspólnego z peelingiem? Ano to, że doskonale te dwa składniki go zastępują. Mieszając je z olejami uzyskujemy nie tylko peelingujące działanie, ale także nawilżenie. Możemy je stosować zarówno na twarz jak i na resztę ciała. Kawa będzie świetna do twarzy i ciała, zaś cukier nada się do stóp oraz rąk. Takie peelingi najlepiej zmywa się namoczoną w ciepłej wodzie ściereczką.  

Zobacz również