Jak pielęgnować skórę po zabiegu ?

Rezultaty zabiegu widoczne są zazwyczaj od razu. Kwas hialuronowy wyraźnie zwiększa nawilżenie, miękkość i elastyczność skóry. Na głębszym poziomie, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, wygładza zmarszczki i odtwarza utraconą gęstość (wolumetrię).

Po zabiegu w zależności od rodzaju skóry, mogą wystąpić tymczasowe siniaki lub obrzęk, które są ograniczone wyłącznie do leczonego obszaru, natomiast kilkanaście miesięcy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, ulega on absorpcji i rozkładowi jak każdy naturalny składnik skóry.

Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się również korzystać z kąpieli słonecznych ani sauny. Konieczne jest picie dużych ilości wody, tak aby kwas hialuronowy dobrze ułożył się w tkankach i dać najlepsze rezultaty.

Dla uzupełnienia pozabiegowej pielęgnacji skóry szczególnie polecana jest linia kosmeceutyków TEOXANE. Zawiera ona ten sam usieciowany kwas hialuronowy, który stosowany jest w preparatach wypełniająych. Oprócz opisywanych już wcześniej właściwości kwasu, opatentowany kompleks RHA® tworzy swojego rodzaju siatkę w obszarze jego aplikacji, która pozwala na stopniowe uwalnianie składników aktywnych.

TEOXANE Cosmeceuticals to innowacyjna linia do pielęgnacji skóry idealnie dopasowana oraz dopełniająca zaawansowane procedury estetyczne.

Więcej na temat naszych produktów znajdą Państwo w zakładce kosmetyki TEOSYAL.

wstecz >>