Jaka jest różnica pomiędzy wypełniaczem stałym a czasowym?

Obecnie na polskim rynku estetycznym dostępne są dwa rodzaje wypełniaczy. Są to wypełniacze stałe i czasowe. Różnica między nimi jest zasadnicza.

Wypełniacze stałe występują w formie żelowej, jednak nie są one naturalnym składnikiem organizmu. Stosowane preparaty są niewchłanialne. Zabiegów bazujących na tego rodzaju preparatach wykonuje się coraz mniej. Terapie z ich zastosowaniem: wygładzanie zmarszczek lub wypełnianie określonych partii twarzy przeprowadzane są jednorazowo. Żel wstrzykiwany jest podskórnie cienką igłą w miejsca poddawane terapii (okolice czerwieni wargowej, wypełnienia zmarszczek), dając natychmiastowe efekty. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie czy nadwrażliwość na dotyk, objawy te ustępują po kilku dniach. W przypadku wypełniaczy stałych nie ma potrzeby powtarzania zabiegów. Nie zaleca się jednak dodatkowych iniekcji kwasem hialuronowym, ponieważ w połączeniu z wypełniaczem stałym mogą pojawić się powikłania takie jak np. ziarniaki.

Wypełniacze czasowe również posiadają formę żelową, jest to m.in. kwas hialuronowy. Stosowana substancja występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jest biokompatybilna, dzięki temu nie jest wymagane wykonywanie wcześniejszych testów alergicznych. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu danej substancji. Wypełnienie wykonywane jest za pomocą cienkiej igły, w takich obszarach jak np. fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki, czerwień wargowa… Substancja utrzymuje się w skórze ok. 9 -12 miesięcy, a w miarę upływu czasu wypełniacze czasowe wchłaniają się całkowicie, nie pozostawiając żadnych śladów w postaci np. zwłóknień. Rezultaty początkowe można z łatwością przywrócić dzięki kolejnym zabiegom.

wstecz >>