Jakie są rodzaje czasowych wypełniaczy dostępne na polskim rynku?

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego:

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w każdym organizmie żywym. Jej zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Preparaty na bazie HA są najczęściej stosowanymi wypełniaczami ponieważ cechuje je duża możliwość zastosowań i wysokie bezpieczeństwo. Są najdłużej wykorzystywane w stosunku do innych w zabiegach modelowania twarzy, korekcji ust, okolic jarzmowych, nosa, bruzd nosowo – wargowych, odmładzania szyi. Szczególne zastosowanie mają też w okolicach linii marionetki czy zmarszczek palacza. Budują swoiste rusztowanie, dzięki któremu efekt miękkiego liftingu utrzymuje się dłużej.

Efekty w zależności od gęstości i rodzaju zastosowanego preparatu utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.

Preparaty na bazie kwasu L-polimlekowego:

Kwas L-polimlekowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Odtwarza i uzupełnia zaniki tkanki tłuszczowej oraz poprawia kondycję skóry, ujędrniając ją i pogrubiając. Preparat wstrzykuje się głęboko w tkankę podskórną, w celu pobudzenia organizmu do samodzielnej produkcji kolagenu.

Najczęściej stosowany jest do redukcji bruzd w kącikach ust, zmarszczek nosowo-wargowych, uwypuklenia zapadniętych policzków oraz okolicy skroniowej i żuchwy. Efekty zabiegu utrzymują się około roku.

Preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia:

Hydroksyapatyt wapnia, podobnie jak wcześniejsze substancje naturalnie występuje w organizmie człowieka. Cząsteczki hydroksyapatytu wapnia mają za zadanie pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Działanie preparatu przebiega w dwóch etapach. Tuż po podaniu preparatu zauważalne są efekty wypełnienia, a w ciągu ok. 3 miesięcy poprawia się kondycja skóry, za sprawą stymulacji produkcji własnego kolagenu, który wytwarza się pod wpływem cząsteczek hydroksyapatytu wapnia.

Preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia służą głównie do modelowania twarzy, korekty bruzd nosowo – wargowych, głębokich zmarszczek, odmładzania grzbietowych powierzchni dłoni, modelowania kształtu nosa. Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Bez względu na wybór preparatu, aby zabieg w pełni spełnił Państwa oczekiwania, krokiem podstawowym jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

wstecz >>