• Lata doświadczeń w biznesie
img

Medycyna estetyczna: fakty i mity

Jakie są najpopularniejsze mity na temat medycyny estetycznej? Przykładowo: po botoksie nie możemy marszczyć czoła, a nasza twarz wygląda jak sztywna maska. Botoks pozbawia nas całej mimiki. Korekta ust daje efekt rybich ust. Zmarszczki znikają tylko na chwilę, a potem wygląda się trzy razy gorzej niż przed zabiegiem. Słyszałaś o tym pewnie nie raz! Przy czym celebrytki wyglądające jak wieczne dwudziestolatki non stop zapewniają nas, że z medycyną estetyczną nie mają absolutnie nic wspólnego, a wygląd zawdzięczają przede wszystkim odpowiedniej diecie i ... dobrym genom. Dzisiaj spróbujemy rozprawić się z mitami i faktami na temat medycyny estetycznej, czyli jak to wygląda w perspektywie "zwykłego" człowieka?

Medycyna estetyczna to tylko usuwanie zmarszczek
To stwierdzenie to nieporozumienie i wielki mit. Nie można sprowadzić wszystkich możliwości medycyny estetycznej do usuwania zmarszczek! Owszem, odmładzanie to jedna z ważnych dziedzin, którą zajmuje się medycyna estetyczna, ale nie jedyna. Tutaj obowiązuje nas zasada, że lepiej czemuś zapobiegać niż to leczyć - dlatego tak powszechna jest profilaktyka opóźniania procesów starzenia się skóry poprzez dbanie o jej jędrność, elastyczność, napięcie i stosowanie odpowiednich ku temu zabiegów. Jakie to zabiegi? Minimum różnego rodzaju zabiegi laserowe, mezoterapia czy masaże twarzy i ciała. 

Jakie są inne role medycyny estetycznej?
Bardzo ważną dziedziną w medycynie estetycznej jest usuwanie defektów skórnych i zmian chorobowych. Oczywiście, dzieje się to po uprzednim dokładnym przebadaniu dermatologicznym i specjalistycznym (badania na nowotwory). Zmiany skórne usuwa się za pomocą lasera CO2, który nie pozostawia praktycznie żadnych blizn i jest bezbolesny. Laserem zamyka się również popękane naczynka krwionośne, zarówno te na twarzy jak i na nogach, dzięki czemu zapobiega się rozwojowi procesów chorobowych, jakie powodują naczynka, czyli nieprzyjemny trądzik różowaty i żylaki. Medycyna estetyczna silnie współpracuje z leczeniem specjalistycznym, bo lekarze mają doskonałą świadomość tego, że zmiany skórne mają powiązania z procesami, które zachodzą w naszych organizmach. Często leczy się zatem również choroby, które toczą się wewnątrz nas. Jeśli chodzi o inne zastosowania laserów, to służy on również do usuwania niechcianych już tatuaży lub owłosienia! Oczywiście, żeby osiągnąć 100% skuteczność takich zabiegów, trzeba je regularnie powtarzać, ale jest to warte zachodu.

Zobacz również