• Lata doświadczeń w biznesie
img

Złoto, srebro i platyna. Jak wpływają na naszą skórę?

Chcesz, aby Twoja skóra była piękna i gładka? Nie jest to proste do zrobienia, jeśli mamy problemy skórne. Takie dolegliwości są w dzisiejszych czasach bardzo częstym zjawiskiem. Mamy zanieczyszczone powietrze, wodę oraz jedzenie, które jest bardzo silnie przetworzone.

Zwykle, niewiele ludzi chce cię zdrowo odżywiać, uważając, że jest to drogie i przede wszystkim czasochłonne. Nie jest to jednak prawdą i świadczy tylko i wyłącznie o naszym lenistwie. Jeśli podliczylibyśmy ile nam rocznie wychodzi na lekarstwa wydatków, to byśmy zobaczyli, że zdrowa dieta wychodzi znacznie taniej. Co nam ona daje? Przede wszystkim wolność od chorób. Nie musimy, więc biegać do lekarzy i czekać w długich kolejkach po parę godzin, łapiąc jeszcze dodatkowe bakterie.

Zdrowa i zbilansowana dieta, może nam także pomóc w pozbyciu się trądziku. Nie wierzysz? Nie jest to wcale takie dziwne, ponieważ niektórzy maja z tą chorobą naprawdę duże problemy i byli już u mnóstwa lekarzy, którzy nie potrafili pomóc. Trudno jest, więc uwierzyć, że wystarczy tylko zmienić dietę. Musimy jednak pamiętać, że wraz ze zmianą stylu życia, trzeba wyeliminować używki jak alkohol, kawa, napoje energetyczne, a także cukier.

Bardzo często problemy z cerą są także spowodowane nieprawidłowa pielęgnacją. Jeśli nie pamiętamy o oczyszczaniu oraz złuszczaniu skóry, to będą nam się gromadzić zanieczyszczenia i powodować stany zapalne na cerze. Dlatego, musimy pamiętać o robieniu peelingów, jeśli mamy trądzik to sięgamy po te enzymatyczne. Bardzo ważne są także kremy, które będą p[pielęgnować skórę i dostarczać jej składników odżywczych.

Nie tylko biżuteria

Bardzo popularne w pielęgnacji skróty stały się pierwiastki, które normalnie wykorzystywane są do produkcji biżuterii. Mowa tu o platynie, srebrze i złocie. Ten pomysł, wykorzystują także gabinety kosmetyczne, które coraz częściej w swojej ofercie maja zabiegi przy użyciu tych metali.

Według specjalistów, popularność zapewnił im wpływ, jaki złoto, srebro i platyna mają na zdrowie oraz urodę. W przypadku ran, stosuje się na skórę okłady ze srebra, które przyśpiesza gojenie. Bardzo dobrze sprawdza się także przy leczeniu oparzeń czy odleżyn.

Platyna, złoto i srebro są doskonałe dla tych, których cera jest wrażliwa oraz boryka się z problemem trądziku. Dzięki stosowaniu metali w pielęgnacji, regeneracja naskórka jest znacznie szybsza. Wykazują one także działanie przeciwzapalne oraz hamujące procesy starzenia skóry.  

Zobacz również