• Lata doświadczeń w biznesie
img

Bądź świadoma tego jakie kosmetyki nakładasz na skórę ! Czytaj składy

Chciałbyś mieć piękną cerę? Zapewne tak, ponieważ jest to marzenie wielu kobiet. Jednak nie każdej się ono spełni. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim, zależy to od naszych osobistych uwarunkowań. Jeśli mamy twarz skłonna do przesuszania, to musimy ją porządnie nawilżać i nie zapominać o tym. Jeśli jednak mamy wypryski, może się okazać, że jest to sprawa hormonów lub też jakiejś alergii pokarmowej lub też nietolerancji glutenu.

Istnieją także inne przyczyny problemów skórnych. Mogą to być na przykład zanieczyszczenia powietrza, wody czy też nieodpowiednie odżywianie się. Najlepszym sposobem na najmniejsze i najmniej inwazyjne koszty jest spróbowanie w pierwszej kolejności zmiany diety. Jest ona bardzo ważna kwestią, ponieważ to, co wkładamy do usta, rozchodzi się po całym naszym organizmie. Zapewne wolisz, aby krążyły po nim witaminy, a nie cukier czy jakieś substancje chemiczne, które wprowadza spustoszenie w organach wewnętrznych. Dlatego też, swoją przygodę z upiększaniem się zacznij od zdrowej żywności i koniecznie dodaj do tego aktywność fizyczną.

Kosmetyki i ich składy

Jednak przyczyna nie może być dieta, jeśli nie pozostawia ona nic do życzenia i już od dłuższego czasu przestrzegasz tego, aby każdy Twój posiłek był jak najbardziej wartościowy i pełen witamin. W czym więc tkwi problem? A może w kosmetykach? Wydaje Ci się to zapewne niemożliwe, ponieważ, zawsze stosujesz kremy, które są dopasowane do twojego typu cery. Ale czy chociaż raz spojrzałaś do tyłu na skład i zastanowiłaś się czy jest on naturalny czy też zawiera mnóstwo chemii. No właśnie. To, jakich kosmetyków używamy ma potężne znaczenie, ponieważ skóra jest największym organem i chłonie wszystko, co na nią nałożymy bez względu czy jest to naturalne czy jest czysta chemią. Dlatego musisz dokładnie czytać skład każdego kosmetyku, który na nie nakładasz.

Sklep Ziaja - kup kosmetyki dla siebie w Galerii Łomianki

To, czym się smarujesz, powinno w jak największym stopniu mieć naturalne pochodzenie. Tak, więc, szukamy balsamów i kremów do twarzy takich, które na pierwszym miejscu w składzie maja oleje, ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Powinny się tam znaleźć także witaminy oraz kwas hialuronowy. Pomocne mogą być także olejki eteryczne, ale musisz wiedzieć czy nie masz na któryś uczulenia. Unikaj w składach takich olejów jak „mineral oil”, ponieważ jest to pochodna ropy naftowej, czyli substancja kompletnie obca dla naszej skóry. Postaraj się w miarę możliwości unikać także takich składników jak konserwanty, które niekiedy mogą być drażniące. 

Zobacz również