• Lata doświadczeń w biznesie
img

Piaskowanie - sposób na usunięcie osadu nazębnego

Piękne i zdrowe zęby to coś, czego pragnie każdy z nas. Czasami nie ma potrzeby wybielania - wystarczy usunąć kamień nazębny. Istnieje wiele metod usuwających osa z naszych zębów. Najskuteczniejszą metodą jest piaskowanie.

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na pozbywaniu się kamienia nazębnego za pomocą piaskarki - specjalnego urządzenia kierującego na nasze zęby cienki strumień roztworu wody i bardzo drobnego piasku. Pozwala to na usuwanie osadu z każdego miejsca na naszych zębach. Dzięki silnemu ciśnieniu możliwe jest usuwanie kamienia z miejsc trudno dostępnych takich jak bruzdy, szczeliny między zębami czy miejsca przy samych dziąsłach. Po piaskowaniu zużyty piasek odsysa się specjalnym ssakiem. Na koniec stomatolog poprosi nas o przepłukanie jamy ustnej. Cały zabieg trwa około pół godziny.

Piaskowanie pozwala na usuwanie osadu nieusuwalnego innymi metodami. Nie pozbędziemy się jednak różnokolorowych plamek których źródłem jest nieprawidłowy skład zębów. Piaskowanie nie boli. może jednak być odrobinę nieprzyjemne – w końcu do naszych ust wprowadzany jest piasek pod dużym ciśnieniem. Osoby o wrażliwej jamie ustnej mogą jednak odczuwać niewielki dyskomfort i bolesność dziąseł.

Po zabiegu piaskowania nie należy przez kilka godzin palić papierosów ani pić kawy czy herbaty. Zęby zaraz po zabiegu są bowiem bardzo podatne na barwienie. Im lepiej będziemy dbać później o higienę jamy ustnej, tym dłużej utrzyma się efekt piaskowania. Najważniejsze jest unikanie jedzenia produktów mocno barwiących i częste szczotkowanie zębów – najlepiej szczoteczką elektryczną i specjalną pastę do zębów.

Osobami dla których zabieg ten będzie idealny to przede wszystkim palacze i osoby pijące dużą ilość kawy i herbaty. Zabiegowi temu powinny się też poddać osoby chcące wybielić zęby - bezpośredni przez procesem wybielania. Proces narastania kamienia niestety nie może zostać zatrzymany dlatego profilaktycznie należy powtarzać piaskowanie mniej więcej co pół roku. Utrzymanie regularności w stosowaniu zabiegu nie tylko sprawi, że będziemy mieć piękne zęby, ale również wspomoże naszą codzienną higienę jamy ustnej.

Zobacz również