• Lata doświadczeń w biznesie
img

Powiększanie piersi

Zabieg powiększania piersi jest jednym z bardziej spektakularnych dokonań medycyny plastycznej. Coraz więcej kobiet zgłasza się do klinik właśnie z tym problemem. Kobiety pragną mieć większe biusty, by bez żadnego skrępowania prezentować się światu.

Powiększanie piersi staje się coraz bardziej naturalną metodą stosowaną w medycynie plastycznej. Dzięki specjalnym implantom możliwe jest widoczne, ale delikatne i naturalne powiększenie piersi. Do zabiegów medycyny plastycznej należy także zmniejsza biustu, które również jest bardzo popularne. Na szczęście jedno i drugie podlega główne decyzji i kontroli lekarza, do którego z owym problemem się zgłaszamy. To bardzo istotne, bo dzięki jego opinii kobieta zainteresowana zabiegiem, może spojrzeć na siebie i swoje piersi z dystansu. Daje to możliwość ujrzenia sprawy całościowo, nie tylko z perspektywy kompleksu.

Każdy zabieg powiększania piersi przeprowadza się pod znieczuleniem ogólnym. Najczęściej stosuje się cięcie wokół otoczki lub w fałdzie podpiersiowym. O wiele rzadziej wykorzystywana jest metoda cięcia pod pachą, ponieważ niesie ona sporo częstych powikłań. Najbardziej naturalny efekt daje umieszczenie implantów pod mięśniem piersiowym większym. Gwarantuje to o wiele bardziej naturalny wygląd. To jest szczególnie ważne dla osób szczupłych. Jak widać więc, metod powiększania piersi jest kilka.

Przed zabiegiem lekarz dba o to, by przestrzeń przeznaczona do umieszczenia implantu została precyzyjnie wymierzona i przygotowana. Ważne jest także zamknięcie wszystkich krwawiących naczyń. Zabieg kończy się założeniem opatrunków oraz założeniem specjalnego biustonosza. Nosi się go przez okrągły miesiąc całą dobę. Ma to szczególne znaczenie dla podtrzymania efektów zabiegu.

Oczywiście bezpośrednio po zabiegu piersi są obrzmiałe, twardsze i nienaturalnie sterczą. Z czasem jednak to także mija. Po około 3 miesiącach można spodziewać się już końcowego efektu.

Zabieg powiększania piersi trwa około 2 godziny. Istnieje także kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji:

•                     cukrzyca,

•                     ciąża,

•                     skazy naczyniowe,

•                     zaburzenia krzepliwości,

•                     infekcje ropne skóry.

 

Zobacz również