• Lata doświadczeń w biznesie
img

Apteka internetowa – co należy wiedzieć przed rozpoczęciem działalności

Prowadzenie apteki internetowej może wydawać się niezwykle intratnym biznesem. W obliczu rosnącej liczby transakcji dokonywanych przez Internet również leki mogą się coraz lepiej sprzedawać tym kanałem. Trzeba jednak wiedzieć, że aby prowadzić aptekę internetową należy spełnić szereg wymogów i pomyśleć o wielu dodatkowych sprawach.

Przede wszystkim najlepiej prowadzić aptekę internetową prowadząc również aptekę stacjonarną. Tylko taka apteka może zgłosić chęć prowadzenia sprzedaży on-line i tylko ona może ją podjąć. Do przechowywanie leków będzie potrzebna odpowiednia przestrzeń i tutaj znowu powraca temat apteki stacjonarnej, w której jakieś miejsce do przechowywania towaru musi przecież być.

Kolejną sprawą jest zaopatrzenie. Prowadząc aptekę internetową należy  bez przerwy być w kontakcie z dostawcą. Dostępność leku na stronie internetowej powinna koniecznie być stale aktualizowana. Odmawianie klientom dostawy leku z powodu jego niedostępności nie wpływa dobrze na sposób postrzegania naszej apteki.

Sama strona internetowa, a więc platforma na której można będzie zamawiać nasze towary, powinna być profesjonalnie wykonana. Chodzi o to, aby wygląd strony nie odstraszał, ale zachęcał klientów do zamawiania leków właśnie z naszej apteki. Portal powinien być przejrzysty a leki podzielone na jasne i zrozumiałe kategorie, tak by łatwo można było odnaleźć poszukiwany lek. Dobrze jest też zadbać o odpowiednie opisy leków. Strona powinna być odpowiednio zarządzana. Warto promować konkretne leki wprowadzając specjalne promocje i pokazując je na stronie startowej apteki.

Nie zapominajmy o całej infrastrukturze związanej z obsługą zamówień, pakowaniem ich i wysyłaniem do klienta. Kolejną kwestią jest obsługa infolinii i odpowiadanie na zapytania kierowane do nas drogą mailową. Bezpośrednia, szybka i konkretna obsługa klienta to nasz najważniejsza wizytówka. Dobrze jest również związać się z dobrą firmą kurierską. Nie kierujmy się więc wyłącznie ceną. Nawet najlepiej obsłużony klient, którego zamówienie zostanie nadane niezwłocznie po jego złożeniu, nie zamówi już więcej przesyłki z naszego sklepu jeśli będzie musiał zbyt długo czekać na kuriera. 

Chcesz kupić leki stacjonarnie? Wybierz aptekę Aptekarz w Łomiankach

Zobacz również