• Lata doświadczeń w biznesie
img

Próchnica problem dotyczy wszystkich

Problemy z zębami to nie tylko krwawienie dziąseł, ale i o wiele poważniejsze sprawy jak próchnica zębów. Tak naprawdę to wspomniana dolegliwość to codzienny problem ludzi i możemy ją uznać za powszechną chorobę. Próchnica z łatwością atakuje, żeby doprowadzając do powstawania coraz to większych ubytków. Jeśli nie leczymy próchnicy, to z czasem, może to spowodować nieodwracalne zmiany, co wiąże się między innymi z utratą zębów.

Jak sprawa wygląda w Polsce?
W Polsce problem również jest bardzo powszechny i tak naprawdę aż 90% dzieci w wielu szkolnym ma zdiagnozowaną próchnicę. Oczywiście mało kto zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie powstaje. Wiedza wielu rodzin na temat ubytków wciąż jest poniżej średniej, przez co bagatelizujemy sprawę, zwłaszcza jeśli dziecko nie odczuwa bólu. Musimy jednak brać pod uwagę fakt, że jeśli stan zostanie rozpoznany w krótkim odstępie czasu, to istnieje większa szansa na zahamowanie, lub likwidację ubytku bez szkody dla zębów. Możliwość odwrócenia procesu demineralizacji szkliwa pomaga zachować zdrowe zęby przez lata. To właśnie dlatego stomatolodzy prowadzą liczne konsultacje i akcje, pokazując rodzicom dzieci, że próchnica jest uleczalna i nie trzeba się godzić, żyć z nią. Nie jesteśmy do tego zmuszeni profilaktyka oraz regularne kontrole u dentysty są w stanie pomóc nam prawidłowo wyleczyć nasze zęby.

Potrzebne są dobre nawyki
Budowanie właściwych postaw i nawyków to dzisiaj podstawa sukcesu. Oprócz regularnych wizyt u stomatologa musimy również ograniczyć spożywanie dużych ilości cukru, ponieważ to właśnie on jest odpowiedzialny za niszczenie naszych zębów. Nie wolno nam tego problemu bagatelizować i musimy o tym pamiętać. Warto też zwiększyć częstotliwość szczotkowania zębów w ten sposób jesteśmy w stanie na bieżąco pozbywać się czynników, które mogą wywołać próchnicę. Stosowanie dodatkowych płukanek, nici dentystycznych i innych rozwiązań również może mieć właściwe znaczenie na przyszłość. Wszystkie nasze działania, jakie podejmujemy, mają swoje uzasadnienie i w takich wypadkach powinniśmy jak najbardziej wykorzystać możliwości, jakie mamy dzisiaj w zanadrzu. Ochrona jamy ustnej naszych pociech powinna być dla nas ważnym priorytetem. Utrzymywanie higieny na właściwym poziomie minimalizuje niebezpieczeństwo występowania ubytków próchnicowych.
 

Zobacz również