• Lata doświadczeń w biznesie
img

Płyn do płukania jamy ważny w codziennej higienie jamy ustnej

Płytka nazębna zbierająca się na zębach może być bardzo uciążliwa dla wielu ludzi. W momencie, gdy mamy do czynienia z kamieniem nazębnym oprócz niego zbierają się tam rozmaite bakterie, ślina, a nawet resztki z pokarmu. Im dłużej kamień utrzymuje się na zębach, tym większe jest ryzyko powstania próchnicy. Bakterie same w sobie nie są groźne, ale gdy zaczynają się przekształcać a zawarte w codziennym pożywieniu węglowodany, wytwarzają kwasy, które skutecznie obniżają poziom pH w naszych ustach. Jeśli jest to długotrwały proces, to następuje rozpuszczenie szkliwa, które jest barierą ochronną dla próchnicy i następuje powolna demineralizacja zęba.

Szczoteczka nie zapewni stałej ochrony
Szczotkowanie zębów, jest tylko połowicznym sukcesem. Aby w pełni zabezpieczyć nasze zęby codziennie mycie, to trochę za mało musimy w tym celu skorzystać z dodatkowej pomocy, która pomoże w usunięciu resztek bakterii znajdujących się między innymi na języku, policzkach czy innych przestrzeniach między poszczególnymi zębami. W tym celu powinniśmy stosować nić dentystyczną oraz odpowiedni płyn do płukania całej jamy ustnej.

Odpowiedni poziom ochrony
Stosowanie takich płynów pozwala nam na uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Przekłada się to na poprawę oddechu oraz daje jednocześnie 12 godziną ochronę dla wszystkich zębów. Wszystko jest możliwe, ponieważ płyny tego typu mają właściwości antybakteryjne pozwalające na zabezpieczenie całej jamy ustnej. Codzienne stosowanie tego typu środków pozwala nam między innymi na poprawę koloru uzębienia. Najważniejszym aspektem jest nadal możliwość zahamowania rozwoju bakterii w jamie ustnej, co wiąże się z bezpieczeństwem. Od teraz dzięki antybakteryjnej ochronie zęby są bezpieczne od czynnika wywołującego próchnicę. Tylko płyny do higieny jamy ustnej są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych powierzchni międzyzębowych, dokładnie je czyszcząc. Płyny tego typu są przebadane i nie stanowią zagrożenia dla człowieka, dodatkowo nie wysuszają śluzówki i posiadają w miarę przyjemny smak oraz zapach. Płyn do płukania jamy ustnej stosowany codziennie pozwala w znaczący sposób wzmocnić szkliwo znajdujące się na zębach. Produkty tego typu nie posiadają w składzie alkoholu. Stomatolodzy bardzo często zachęcają do zwiększenia ochrony zębów. Tylko w taki sposób zabezpieczymy zęby przed próchnicą.
 

Zobacz również