• Lata doświadczeń w biznesie
img

Metody wybielania zębów

Każdy z nas chciałby mieć lśniący i zdrowy uśmiech, zależy to przede wszystkim od kondycji naszych zębów oraz dbałości o higienę. Jednak czasami natura nie obdarzyła nas białym, mieniącym się szkliwem. Na szczęście możemy sobie pomóc poprzez wybielenie zębów. Obecnie mamy do wyboru wiele metod na uzyskanie oślepiającej bieli, jeśli chodzi o nasze uzębienie.

Pasty wybielającego

Każda z past wybielających ma za zadanie dogłębnie oczyścić nasze zęby poprzez działanie substancji ściernych zawartych w składzie. Niektóre z nich zawierają środki chemiczne i polerujące, które świetnie dają sobie radę z usuwaniem plam. Największym minusem stosowania past wybielających jest fakt, że pozbywają się tylko powierzchniowych plam i rozjaśniają zęby tylko o kilka odcieni w najlepszym przypadku. Bardziej profesjonalne pasty zawierają nadtlenek wodoru będący substancją wybielającą, ale niezbyt silną.
Najlepszy efekt przyniesie nam dopiero wizyta u dentysty, który dopasuje zabieg do naszych indywidualnych możliwości, biorąc pod uwagę oczekiwania.

Paski i żele rozjaśniające

Tego typu zestaw możemy nabyć w praktycznie każdej aptece, żel nakładamy specjalistycznym pędzelkiem na powierzchnię zęba. Czynność powtarzamy dwa razy na dzień przez dwa tygodnie. Najwcześniejsza poprawa kolorytu zębów następuje już po kilku dniach.
Natomiast paski wybielające nakładamy na powierzchnię zębów, dwa razy dziennie na pół godziny, także przez dwa tygodnie. Są wygodne w użyciu i praktycznie niewidoczne.

Tackowe wybielanie zębów

Ten rodzaj rozjaśnienia zębów możemy zastosować w domu, zaopatrując się w odpowiedni zestaw do wybielania. Pierwszym etapem jest umieszczenie w jamie ustnej tacki uprzednio wypełnionej żelem wybielającym, który ma w składzie nadtlenek wodoru. Tacę nosi się kilka godzin dziennie (lub w nocy) przez okres miesiąca.
Tackowe rozjaśnianie zębów jest możliwe także w gabinecie stomatologicznym. Dentysta umieszcza żel ochronny lub inną osłonę na dziąsłach, stosuje środek wybielający bezpośrednio na zębach i przyspiesza cały proces korzystając ze specjalnego laserowego naświetlania.

Nakładkowe rozjaśnianie zębów

Wykonuje się wyłącznie w gabinecie dentystycznym, gdzie na podstawie wycisku protetyk odwzorowuje specjalistyczną szynę, do której sam pacjent aplikuje środek wybielający. Taką szynę należy zakładać na kilka godzin w ciągu dnia lub nocy, aż do uzyskania wymarzonego skutku.

Zobacz również