Mezoterapia mikroigłowa jest to niechirurgiczna metoda profilaktyki oraz leczenia chorób skóry, jej regeneracji i poprawy wyglądu. To zabieg, który polega na pobudzeniu oraz regeneracji włókien kolagenu i elastyny dzięki stymulacji procesu ich produkcji. Podczas zabiegu wprowadzane są aktywne składniki w głąb skóry. Dzięki mikronakłuwaniu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia skóry oraz przyspiesza proces gojenia ran po zabiegu.
Wskazania do zabiegu
Zabieg szczególnie poleca się osobą, które pragną odmłodzić okolice oczu, dekoltu, szyi oraz dłoni, rozjaśnić i usunąć przebarwienia skóry, zredukować zmarszczki, zmniejszyć cellulit w miejscach problemowych, ujędrnić skórę, zwalczać rozstępy, a także zapobiec wypadaniu włosów i łysieniu. Dzięki zabiegowi skóra staje się jędrna, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a owal i kontur twarzy przybiera oczekiwany kształt. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest to, iż skóra sama zaczyna produkować kolagen.
Przebieg zabiegu
Zabieg przeprowadza się przy pomocy jednorazowych, sterylnych kartridży do mezoterapii mikroigłowej. Igły pokryte są srebrem, dzięki czemu szarpanie i tarcie podczas zabiegu jest mniejsze, nie występuje opuchlizna, a rany goją się szybciej. Poza tym srebro ma właściwości antybakteryjne. By uzyskać pożądane efekty powinno się wykonać minimum 4 zabiegi, które należy powtarzać co tydzień, bądź co miesiąc.
Po zabiegu
Pacjent po zabiegu powinien stosować delikatne kosmetyki do demakijażu oraz pielęgnacji
z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka skóry, przebywać na silnym słońcu oraz w solarium, a także na mrozie i ostrym wietrze.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do zabiegu mezoterapii mikroigłowej są: ciąża, laktacja, brodawki, cukrzyca, łuszczyca, pieprzyki, trądzik ropowiczy oraz różowaty, znamiona, rany, aktywne stany zapalne, skłonność do powstawania bliznowców, aktywna opryszczka.