• Lata doświadczeń w biznesie
img

Uniwersalne zasady higiena jamy ustnej.

Wygląd naszych zębów nie zawsze jest olśniewający. Nie oznacza to, jednak że nie możemy tego zmienić. Jeśli będziemy dbać o zęby, to jesteśmy w stanie osiągnąć taki cel, nie wkładając w niego, zbyt dużo wysiłku. Podstawą jest prawidłowe szczotkowanie zębów, tylko wtedy możemy mówić o właściwej higienie, całej jamy ustnej. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni, to na pewno poradzimy sobie z tym zadaniem.

Wyrabiamy nawyk regularności mycia
Od małego, powtarza się nam, o obowiązku mycia zębów. Nawyk ten pomimo utrwalenia nie zawsze jest wykonywany przez nas. Prawidłowo zęby powinniśmy szczotkować minimum 2 razy dziennie. Niektórzy szczotkują zęby po każdym posiłku, ale jeśli zachowamy częstotliwość mycia rano wieczór, to z pewnością zadbamy właściwe o zęby. Samo szczotkowanie to jednak za mało. Musimy pozbyć się resztek jedzenia, a tego nie usuniemy, poprzez standardowe mycie. W takich wypadkach powinniśmy wykorzystać nić dentystyczną. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli nam lepiej zadbać o wygląd zębów i ich zdrowie.

Technika ma znaczenie
Mycie zębów, nie zawsze jest wystarczającą czynnością. Aby zadbać o właściwą pielęgnację, wymagana jest właściwa technika mycia zębów, co wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się nam wydawać. Podczas mycia musimy ustawić szczoteczkę pod kątem 45 stopni, licząc od linii dziąseł. W takiej pozycji zęby należy czyścić, wykonując ruch obrotowy. Przednia powierzchnia zęba zarówno jak tylna muszą być szczotkowane ostrożniej niż reszta zęba, ponieważ niewłaściwe szczotkowanie doprowadza do starcia szkliwa, czyli naturalnej ochrony zęba przed próchnicą. Podczas ogólnego szczotkowania nie należy zapominać o pielęgnacji języka to podstawa każdego mycia zębów.

Nić dentystyczna
Konieczność stosowania nici dentystycznej to wymóg, dzięki któremu możemy o wiele lepiej zadbać o higienę naszych zębów. Taką nić należy stosować przynajmniej raz dziennie, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć nagromadzony pomiędzy zębami osad i resztki z pokarmów. Nić dentystyczną ustawiamy między palcami tak, aby była ona mnie więcej o długości od 2,5 do 4,5 do nawet 5 centymetrów. Im dłuższa nić, tym wygodniej jesteśmy w stanie wykonywać czynności związane z ogólnym czyszczeniem. Gdy zagniemy nić wokół zębów, należy wykonywać ruch przesuwny. Jeśli czyścimy miejsca, znajdujące się wokół linii dziąseł, należy robić to ostrożnie, ponieważ niewłaściwe użytkowanie nici może doprowadzić do podrażnienia dziąseł.

Zobacz również