• Lata doświadczeń w biznesie
img

Czy warto korzystać z medycyny estetycznej?

Znana jest świetna zasada, że "lepiej zapobiegać niż leczyć". I tej zasady powinniśmy się trzymać - dopóki możemy we własnym zakresie o siebie dbać, po prostu to róbmy. Wbrew powszechnemu mitowi, medycyna estetyczna nie zajmuje się jedynie usuwaniem zmarszczek - to stwierdzenie jest dużym nadużyciem w stosunku do niej. Inny mit oscyluje wokół informacji, że przed 40 rokiem życia nawet nie ma co zabierać się za zgłębianie możliwości medycyny estetycznej. Dziś postaramy się wyjaśnić, co oferuje nam medycyna estetyczna i czy warto z tego skorzystać.

Laser ma szerokie zastosowanie
Wiele z nas na pewno ma problemy z cerą naczynkową lub żylakami. Dzięki laserom stosowanym w medycynie estetycznej, możemy pozbyć się tego problemu i wiek nie ma żadnego znaczenia. Musimy być świadomi, że medycyna estetyczna jest silnie powiązana z medycyną specjalistyczną, a wszelkie zmiany jakie zachodzą na naszej skórze rzadko są tylko powierzchowne - i wynikają z różnych procesów, które zachodzą wewnątrz naszego organizmu. Dlatego nieleczone naczynka mogą spowodować u nas różne choroby, np. trądzik różowaty na twarzy albo problemy z żylakami na nogach, co długotrwale nie jest przyjemne i trudne do leczenia. Laserem leczy się również szereg innych przypadłości, np. można usnąć tatuaż, owłosienie z każdego fragmentu ciała, zniwelować blizny czy leczyć trądzik i choroby skórne.

To nie tylko dobre geny
Żyjemy pod ogromną presją sławnych ludzi, którzy opowiadają wokół, że ich świetny wygląd to kwestia zdrowej diety, regularnych ćwiczeń i dobrych genów. W taki sposób tłumaczą zmianę rysów twarzy lub o trzy rozmiary większy biust. Prawda jest taka, że naprawdę nie ma się czego wstydzić i o ile nie jesteśmy uzależnieni od operacji, medycyna estetyczna może nam bardzo umilić życie. Korygowanie nosa czy innych drobnych niedoskonałości wpływa na naszą samoocenę i samopoczucie, a chyba najważniejsze jest, byśmy się dobrze czuli sami ze sobą, prawda?

Odmładzanie
Współcześnie panuje kult młodości, dlatego ogromną popularnością cieszą się wszelkie zabiegi, które mają spowolnić procesy starzenia się naszej skóry i zapewnić nam na dłużej młody wygląd. Warto w siebie inwestować i korzystać z różnych możliwości, ale trzeba robić to z rozsądkiem. W końcu natura jest piękna i obdarzyła nas zestawem cech, które są unikalne i jedyne w swoim rodzaju właśnie dla nas. Nie ma sensu jej zbytnio poprawiać, ale nie ma również nic złego w tym, że ją troszkę poprawimy.

Zobacz również