• Lata doświadczeń w biznesie
img

Zmiana kształtu nosa

Zmiana kształtu nosa to bardzo częsty zabieg. Nosa nie można ukryć pod ubraniem, jest on zawsze na widoku. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zmianę jego kształtu.

Często nasze nosy nie są idealne, ale nie zadręczamy się ich wyglądem. Bywa jednak tak, że odbiega on bardzo od jakichkolwiek normalnych standardów. Wtedy zmiana kształtu tej części twarzy może okazać się jedynym rozwiązaniem.

Często bowiem to właśnie nos jest czymś na co zwracamy największą uwagę. Jeśli nie wygląda on dobrze może nas wpakować w duże kompleksy. Może to skutkować niską samooceną i brakiem pewności siebie.

Zazwyczaj osoby, które zwracają się do lekarza z planem zmiany kształtu swojego nosa, nie wiedzą jak powinien on wyglądać. Bardzo często więc potrzebują zdania specjalisty. Podczas pierwszej wizyty u chirurga plastycznego robione jest zdjęcie z profilu oraz zaznaczane są ewentualne zmiany i poprawki

Operacja nosa nie należy do najłatwiejszych, dlatego dobrze mieć chociaż ogólne pojęcie na to jak chcemy, żeby o wyglądał. Jeśli jesteśmy posiadaczami nosa garbatego, zapewne będziemy chcieli pozbyć się nierówności. Podobnie jeśli chcemy zwęzić zbyt szeroki nos. W grę mogą wchodzić także zniekształcenia po przebytym urazie. Jeśli mamy do czynienia z takimi niedoskonałościami, wybór zabiegu jest o wiele prostszy.

Często także zniekształcenia nosa prowadzą do fizycznych, odczuwalnych dolegliwości takich jak krwawienia czy bezdech nocny. Ma to miejsce zwłaszcza po przebytych urazach. W takich przypadkach operację nosa może zrefundować nam NFZ.

Jeśli jednak pragniemy zmienić wygląd naszego nosa ze względów estetycznych, powinniśmy udać się do chirurga plastycznego. Przy zmianie wyglądu bardzo często mamy także do czynienia z poprawieniem się funkcji za które nos jest odpowiedzialny.

Przed operacją sam zastanów się jakich zmian chciałbyś dokonać. Podczas korekcji nosa zmieniany jest rozmiar, kształt oraz położenie elementów szkieletu nosa. Po zabiegu skóra dostosowuje się do nowego wyglądu. Najważniejsze jest, by nos wyglądał naturalnie i pasował do twarzy, ale także naszej ogólnej postury.

 

Zobacz również