• Lata doświadczeń w biznesie
img

Możliwości stomatologii estetycznej

Współcześnie medycyna estetyczna rozwija się w zawrotnym tempie, także jeśli chodzi o stomatologię. Nie dość, że możemy zadbać o swój nienaganny wygląd, łączy to się także z utrzymaniem dobrej kondycji zdrowotnej.

Oferta stomatologii upiększającej

W miarę naszych oczekiwań i możliwości możemy skorzystać z aparatu ortodontycznego, licówek, wybielania zębów, implantów, mostów, korekty konturu dziąseł lub innych, bardziej zaawansowanych zabiegów.

Bonding

Jest to zabieg polegający na pokryciu zębów cieniutką warstwą substancji kompozytowej, która jest następnie utrwalana za pomocą naświetlania. Kuracja jest skierowana dla osób, które chciałyby odzyskać nieskazitelny uśmiech, w wypadku ułamania lub pęknięcia zęba. Wypełnia szczeliny, a nawet zmienia kształt zębów, może być alternatywą dla wypełniania amaglamatem dentystycznym. Jest to zabieg najtańszy i najłatwiejszy wobec dostępnych możliwości w stomatologii estetycznej.

Licówki

Ten zabieg umożliwia zmianę barwy zębów, wyregulowanie ich kształtu lub ustalenia odpowiedniej długości. Licówki dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Są to cienkie płatki składające się z kompozytu porcelanowego lub żywicy kompozytowej, które umieszcza się na przedniej stronie zębów. Sam zabieg jest nieodwracalny więc należy go dobrze przemyśleć.

Korona

Jest to odpowiednio ukształtowana nakładka, którą zakłada się na uszkodzonego zęba, aby ulepszyć jego kształt, wielkość, wygląd lub go po prostu utwardzić. Koronę należy wymieniać co 5-15 lat, zależy to od indywidualnych cech każdego pacjenta.

Konturing

Kuracja daje szybkie rezultaty, można łączyć ją z wybielaniem zębów, licówkami lub bondingiem. Jest polecany w celu pozbycia się małych niedoskonałości w zgryzie, na przykład gdy mamy nierówne lub zbyt stłoczone zęby. Plusem zabiegu jest to, że nasze naturalne zęby zostają na miejscu, są tylko odpowiednio kształtowane.

Aparat ortodontyczny

Jest on polecany dla osób w każdym wieku, gdy wymagane jest skorygowanie krzywego zgryzu. Aparat daje stały nacisk na zęby, dzięki czemu się wyrównują i zmieniają na zawsze kształt zębodołu. Obecnie możemy wybierać spośród metalowych aparatów, przezroczystych lub wielobarwnych. Różnią się także w konstrukcji, bo mogą być przymocowane do tylnej części zębów, dzięki czemu są niewidoczne dla oka. Proponuje się także aparaty w postaci plastikowych nakładek, dające większy komfort noszenia, w porównaniu do metalowych odpowiedników.

Zobacz również