• Lata doświadczeń w biznesie
img

Liposukcja

Liposukcja to zabieg chirurgii plastycznej polegający na modelowaniu sylwetki poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha, bioder, pośladków, ud, kolan, ramion i podbródka. Nazywa się ją także lipoplastyką lub lipektomią. Liposukcję przeprowadza się od lat, dzięki czemu jest ona coraz bardziej bezpieczna i efektywna. Dzięki coraz nowszym technikom możliwe jest otrzymanie lepszych efektów leczenia i skrócenie okresu rekonwalescencji.

Przed poddaniem się liposukcji należy pamiętać o tym jakie efekty są możliwe do uzyskania, a jakie niestety nie. Liposukcja może bardzo poprawić, a także zmienić wygląd, ale nie będzie w stanie zastąpić zmiany trybu życia na zdrowszy, lepszej diety czy wykonywania ćwiczeń. Jeśli podejmujemy się zabiegowi liposukcji musimy mieć więc ograniczone oczekiwania. Jeśli chcemy wyglądać naprawdę dobrze powinniśmy więc zastanowić się także nad zmianą trybu życia. Wtedy osiągnięte podczas zabiegu efekty pozostaną z nami na dłużej.

Bowiem najlepszym kandydatem do tego zabiegu jest osoba młoda, która posiada jędrną skórę i normalną wagę. Oczywiście nie wyklucza to osób, które tych warunków nie spełniają. W końcu odsysanie tłuszczu nie powinno być dedykowane jedynie osobom szczupłym. Ważne jest jednak zdrowie fizyczne, stabilna psychika i rozsądne oczekiwania.

Zanim podejmiemy się zabiegu czeka na nas konsultacja z chirurgiem. To on zdecyduje czy w ogóle będziemy mogli zostać poddani liposukcji. By zabieg był wykonany dobrze chirurg musi być dobrze wyszkolony i cechować się profesjonalizmem.

Jednak nawet jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, nie zawsze można spodziewać się wymarzonych efektów. Liposukcja to zabieg trudny i skomplikowany, dlatego należy przygotować się na pewne niedoskonałości, a także skutki uboczne. Mimo starań chirurga mogą wystąpić nierówności skóry. Może się to stać zwłaszcza u osób starszych lub takich z wiotką skórą. Możliwe jest więc, że będziemy musieli poddać się operacji korygującej po zabiegu.

Pierwsze zmiany po operacji widoczne są szybko. Sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Gojenie to proces stopniowy. Im szybciej po zabiegu zaczniemy chodzić tym lepiej. Powrót do normy potrwa jednak 1-2 tygodnie. Oczywiście po zabiegu należy zrezygnować na pewien okres z intensywnych ćwiczeń fizycznych. Obrzęk ciała ustępuje stopniowo.

Zobacz również