• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kwas hialuronowy lekiem na zmarszczki?

Zmarszczki zdradzają nasz wiek, a często wręcz dodają nam lat. Większość z nas chciałaby się ich pozbyć i znów cieszyć się gładką cerą. Używamy specjalnych, często drogich kremów przeciwzmarszczkowych które niestety nie są w stanie sprawić, by powstałe już zmarszczki magicznie się „wchłonęły”. Czy istnieje więc sposób na pozbycie się niechcianych bruzd? Otóż tak!

Odpowiedzią na problemy ze zmarszczkami jest wypełnienie. Ten zabieg medycyny estetycznej nie jest inwazyjny, a mimo to pozwala na widoczne gołym okiem efekty. Polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego. Wprowadzenie substancji dokonuje się za pomocą specjalnych, bardzo cieniutkich igieł. Lekarz nakłuwa cerę i wstrzykuje kwas hialuronowy.

Wypełniacz ten jest naturalną substancją występującą w naszym ciele. Dzięki temu, że nie jest to obca substancja, nie powoduje uczuleń i dobrze współpracuje z naszymi tkankami. Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia zmarszczki, ale również odżywia skórę, a więc poprawia jej ogólny wygląd. Nie należy obawiać się uciążliwych efektów ubocznych. Sam kwas, jak już wspomniano, nie uczula i równomiernie rozprowadza się pod skórą. Z kolei nakłucia, dzięki używaniu małych igieł, nie tylko nie pozostawiają widocznych śladów i nie prowadzą do powstawania krwiaków, ale również nie są bardzo bolesne. Po zabiegu może powstać niewielki obrzęk, który jednak z pewnością ustąpi w ciągu kilku lub kilkunastu godzin.

Dzięki delikatnemu działaniu kwas hialuronowy nie sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała nienaturalnie czy sztucznie. Kwas hialuronowy może być stosowany zarówno na powstałe już zmarszczki, jak i jako substancja zapobiegająca ich powstawaniu. Ponieważ jest on czynnikiem naturalnym dla naszego ciała, nasz organizm po jakimś czasie po prostu go wchłania. Efekt wypełnienia nie będzie więc wieczny i zniknie po kilku miesiącach. Na szczęście dłużej utrzyma się efekt odżywienia twarzy który polega na poprawy kolorytu ceru a także na zwiększeniu jej napięcia. Należy więc przyznać, że warto wykonać ten zabieg. Z pewnością nam nie zaszkodzi ani nie spowoduje nadmiernych uciążliwości, a może znacząco poprawić nasz wygląd i samopoczucie.

Zobacz również