• Lata doświadczeń w biznesie
img

Licówki na zęby

Osoby posiadający zdrowe zęby także mogą być niezadowolone z ich stanu – wada zgryzu, zbyt ciemny odcień czy inne niedostatki estetyczne bywają niejednokrotnie powodem kompleksów. Stomatolodzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentom i oferują nie tylko zabiegi zapewniające poprawę stanu zębów, ale także pozytywną zmianę w ich zewnętrznym wyglądzie. W tej roli sprawdzają się licówki – w sposób prosty i szybki pozwalają odmienić uśmiech. Wystarczą dwie wizyty u dentysty, by cieszyć się wymarzonymi zębami.

Dla kogo licówki?
Pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych z różnymi problemami. Część z nich ma nie tylko medyczny charakter, ale sprawia, że uśmiech nie prezentuje się dobrze. Zęby mogą być zniekształcone lub oddzielone szparami i jest są to czynniki, na które nie mamy wpływu. Problemy mogą także pojawiać się nagle na skutek złamania, starcia, nieestetycznych wypełnień, uszkodzenia szkliwa lub widocznych przebarwień. We wszystkich tych przypadkach poprawę wyglądu mogą zapewnić licówki.

Jak wygląda zabieg?
Wiele osób wciąż obawia się wykonać licówki – chcą przede wszystkich zniszczenia własnych zębów, do których te są mocowane. Jednak współcześnie wykorzystywane metody są w pełni bezpieczne. Kluczowe jest idealne dopasowanie – kiedyś nacisk licówek na zęby był tak mocny, że zęby niejednokrotnie ulegały zniszczeniu, a nawet złamaniu.
W czasie pierwszej wizyty dentysta szlifuje delikatnie szkliwo. Jest to proces, który mógłby wiązać się z dyskomfortem pacjenta, dlatego najczęściej wykonuje się znieczulenie miejscowe. Po usunięciu warstwy szkliwa o głębokość od około 0,3 do 0,7 mm, dentysta może pobrać odcisk zęba, dzięki któremu możliwe będzie wykonanie licówki. Zęby są tymczasowo zabezpieczane licówką tymczasową, która podczas drugiej wizyty zostaje usunięta, a na jej miejscu pojawia się właściwa. Do mocowania licówki używa się specjalnego cementu kompozytowego.
Zabieg nie należy do tanich, a jego ostateczna cena jest uzależniona od technologii wykonania i mocowania. Waha się w przedziale 1000-2000 złotych za jedną licówkę.

Po zabiegu
Licówki pozwalają bardzo długo cieszyć się pięknym uśmiechem. Wykonane z porcelany są nie tylko trwałe, ale także odporne na przebarwienia. Nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak niezbędna jest codzienna staranna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.

Alternatywą licówek jest oczywiście wybielanie zębów.

wybielanie zębów

Zobacz również