• Lata doświadczeń w biznesie
img

Medycyna estetyczna – zbawienie czy niepotrzebny przeżytek?

Wygląd zewnętrzny może i nie jest najważniejszy, ale nie można odmówić mu wpływu na nasze życie, na to jak jesteśmy postrzegani przez innych i jak się ze sobą czujemy. Każdy ma kompleksy, nie ma osoby w pełni zadowolonej ze swojego wyglądu. Wiele osób ucieka się do rozwiązań chirurgii plastycznej. Ci, dla których te rozwiązania są zbyt drastyczne, mogą pokusić się o skorzystanie z tego, co oferuje medycyna estetyczna.

Czym medycyna estetyczna różni się od chirurgii plastycznej? Przede wszystkim rodzajem zabiegów stosowanych przez specjalistów obu dziedzin. Chirurgia plastyczna stosuje zabiegi polegające na ingerencji w kształt ciała poprzez nacinanie tkanek i ponowne ich modelowanie. Medycyna estetyczna nie ucieka się do przecinania skóry czy kości. W tej gałęzi medycyny lekarze posługują się substancjami działającymi zewnętrznie, ewentualnie wprowadzanymi do środka organizmu za pomocą igieł.

Medycyna estetyczna wcale nie musi być bardzo droga i przeznaczona wyłącznie dla gwiazd czy bogaczy. Najprostsze zabiegi mogą kosztować już około 200 zł i znacząco wpływać na przykład na wygląd naszej cery. Szeroki wachlarz zabiegów kierowanych jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Medycyna estetyczna oferuje między innymi peelingi, wypełnianie zmarszczek, czy korektę kształtu twarzy.

Medycyna estetyczna nie jest niebezpieczna. Pamiętajmy tylko o odpowiednim wyborze gabinetu w którym poddamy się zabiegowi. Najlepiej wybrać się do gabinetu przed zabiegiem, porozmawiać z personelem i dowiedzieć się jak będzie przebiegał zabieg. Dobry lekarz powinien najpierw przyjąć nas na wizytę wstępną, na której ustalimy jaki rodzaj zabiegu będzie dla na najodpowiedniejszy i czy nasz stan zdrowia na niego pozwala. Poszukajmy również opinii o danym gabinecie na forach internetowych. Posty osób które już odwiedziły ten gabinet mogą pomóc w decyzji o wyborze odpowiedniego miejsca dla wykonania zabiegu.

Jeśli już wybierzemy gabinet, pozostaje nam tylko odpowiednio przygotować się do zabiegu. Zwykle informacje o tym, co powinniśmy robić bezpośrednio przez zabiegiem, otrzymamy na wstępnej wizycie. Często zaleca się nie stosowanie przed zabiegiem jakichkolwiek balsamów czy kremów oraz unikanie podrażnienia skóry poprzez depilację czy opalanie.

 

Zobacz również