• Lata doświadczeń w biznesie
img

Leczymy zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to bardzo często jedna z tych chorób, które bardzo boleśnie wpływają na naszą jamę ustną. Stan ten powodowany jest przez bakterie, które w większości znajdują się na płytce nazębnej, która przylega bardzo często do naszych zębów. Jeśli taki stan się utrzymuje, to po niedługim czasie, dochodzi, do poważniejszego stanu zapalnego. Nie dzieje się to od razu na samym początku zaczyna się niewinnie, gdy zaczynają nam krwawić dziąsła. Potem w późniejszym czasie pojawia się duży obrzęk i możemy zauważyć zaczerwienienie śluzówki. Problem ten jest bardzo poważny i musimy o tym pamiętać. Jeśli chcemy sobie z tym wszystkim poradzić, to powinniśmy zawsze usunąć, przyczynę naszych problemów z dziąsłami, czyli w tym wypadku pozbywamy się płytki nazębnej. Tak więc dziąsła możemy leczyć w domu bez konieczności wizyty u stomatologa pod warunkiem, że jest to początkowy etap zapalenia.

Jak leczyć dziąsła w domu?
Przede wszystkim leczenie domowe polega na usunięciu płytki z miejsc znajdujących się zaraz przy dziąsłach. W tym celu powinniśmy ustawić szczoteczkę pod kątem 45 stopni względem granicy dziąsłowo-zębowej. Potem należy już tylko wykonywać ruch wymiatający, który pozwoli nam odpowiednio dobrze usunąć zbierającą się płytkę nazębną, co jest bardzo ważne, podczas pielęgnacji dziąseł. Jeśli będziemy delikatni, to nie powinniśmy podrażnić dziąseł, przez co nie będą one krwawić i utrudniać nam wykonywanie czynności.

Zapalenie dziąseł a nitka dentystyczna
Przede wszystkim zapalenie dziąseł to choroba, którą powodują bakterie to właśnie powinniśmy się odpowiednio zająć przestrzenią między zębową, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć znajdujące się tam resztki płytki oraz wiele innych rzeczy, które są siedliskiem dla wielu bakterii. Przy wykorzystaniu nici powinniśmy być ostrożni, ponieważ nieodpowiednie korzystanie z takiego sprzętu może skończyć się przecięciem przyczepu dziąsłowego. Jest to bardzo poważna sprawa, dlatego powinniśmy, być szczególnie ostrożni. Przy zapobieganiu zapaleniu dziąseł możemy również skorzystać ze specjalnych płukanek zawierających taki składnik jak chlorhydryna. To właśnie najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy stan zapalny się już pojawi. Tego typu środków używamy, nie dłużej niż 3 tygodnie w innym przypadku, możemy doprowadzić, do odbarwienia naszych zębów.  

Zobacz również