• Lata doświadczeń w biznesie
img

Lakierowanie zębów- wszystko na ten temat

Lakierowanie zębów to bardzo standardowy proces wykorzystywany w stomatologii w ramach ochrony uzębienia. Warto zauważyć, że jest to najlepszy sposób na profilaktykę zębów. Lakierowanie to nic innego jak dostarczenie do zębów odpowiedniej dawki stężonego fluoru, która będzie o wiele silniejsza niż ta, którą możemy uzyskać w domowych warunkach.

Dlaczego to takie ważne?
Przede wszystkim fluor należy do jednego z tych składników, który jest istotny dla naszych zębów. To właśnie dlatego jego rola jest nie do zastąpienia, ponieważ w ten sposób zwiększa się między innymi odporność na działanie kwasów, które mogą być produkowane przez bakterie próchnicowe. Wspomniane bakterie potrafią wyrządzić w naszych zębach spore szkody, tworząc próchnicę a ubytki, należy już leczyć, co jest czasochłonne.

Pasty z fluorem i inne dodatki
Pomimo faktu, że w sklepie możemy zakupić pastę posiadającą fluor oraz inne płukanki czy środki pielęgnujące nie są to na tyle silne dawki, aby były w stanie wywołać taki sam efekt jak lakierowanie zębów. To jest właśnie ta istota różnica, która sprawia, że bez takiego zabiegu nie posiadamy dostatecznej ochrony, co wpływa w znaczący sposób, na wygląd, oraz zdrowie naszych zębów.

Kiedy powinniśmy lakierować zęby?
Prawidłowo lakierowanie powinniśmy wykonać dopiero w momencie, gdy oczyścimy w pełni nasze zęby. Przed takim zabiegiem zaleca się więc skaling oraz piaskowanie a dopiero na samym końcu lakierowanie, ponieważ tylko wtedy będziemy w stanie zachować efekt zabiegu na długie miesiące. Zabieg ten może być wykonywany zarówno dla dorosłych, jak i dzieci z tą małą różnicą, że w przypadku najmłodszych stosuje się inny lakier fluorowy. Oczywiście, nawet jeśli dziecko przypadkowo połknie płyn to nic się nie stanie, ponieważ jest on całkowicie bezpieczny. Prawidłowo lakierowanie powinno wykonywać się raz na trzy miesiące. Potem należy powtórzyć zabieg, aby poprzedni efekt był utrzymany na dłużej. W przypadku dorosłych zabieg można ponowić po upłynięciu sześciu miesięcy. Nie musimy się obawiać kosztów, są to standardowe czynności, które wykona każdy stomatolog w ramach wizyty kontrolnej. Trzeba przyznać, że taka dostępność zabiegu zmienia postać rzeczy i warto decydować się właśnie na takie rozwiązania, jeśli chcemy zachować zdrowe zęby. Dzisiaj tego typu rozwiązania są proste i warto korzystać z takich możliwości, jeśli mamy do nich swobodny dostęp.

Zobacz również