• Lata doświadczeń w biznesie
img

Dentysta i nadwrażliwość zębiny

Nadwrażliwość zębiny może być naprawdę bardzo poważnym problemem. Zazwyczaj tego typu kłopoty dotyczą zębów w górnej i dolnej szczęce. W takich wypadkach zęby naprawdę bywają bardzo bolesne i nawet stosowanie płukanek i innych produktów przeznaczonych do łagodzenia skutków nadwrażliwości nie zawsze rozwiązują problem.

Problem z zębiną
Warto pamiętać, że osoby cierpiące na taki problem mają duży kłopot ze spożywaniem zimnych pokarmów. Zębina automatycznie reaguje na zimno, przez co nawet powietrze może wpływać na stan bólowe. W takich wypadkach najczęściej cierpią zęby trzonowe. Problem z zębiną nie jest nam obcy, ponieważ jest on poniekąd związany z nieprawidłową pielęgnacją higieny jamy ustnej. Osoby cierpiące na tego typu dolegliwości muszą się przede wszystkim nauczyć żyć z tym problemem i w miarę zmniejszyć ból, jaki odczuwamy z tego powodu.

Kiedy się pojawia taki problem?
W rzeczywistości na nadwrażliwość zębiny możemy cierpieć między 20 a 40 rokiem życia. Jak się okazuje po 40 roku życia, problem powoli ustępuje, ponieważ jest to typowy mechanizm, jaki pojawia się w przypadku człowieka. W niektórych przypadkach nadwrażliwość pozostaje.

Wizyty u dentysty
Osoby cierpiące na taki poważny problem muszą sobie jakoś radzić. Największe obawy pojawiają się jednak w przypadku zwykłych wizyt u stomatologa. Może to powodować dyskomfort w trakcie również zabiegów przeprowadzanych na zębach. Usuwanie kamienia może stać się bardzo kłopotliwe i nieprzyjemne. Osoby z nadwrażliwością zębiny bardzo często reagują negatywnie na powiew mrożonego powietrza, który stosuje stomatolog. Niestety pewnych bodźców nie sposób zablokować i musimy sobie zdawać z tego sprawę. Nie sposób jest znieczulić wszystkie zęby, dlatego tacy pacjenci, są po prostu bardzo kłopotliwi i z dużym lękiem reagują na konieczność odwiedzenia stomatologa. W takich przypadkach nie pozostaje nam nic innego jak powiadomić dentystę o naszym problemie. Dentysta co prawda nie rozwiąże naszego kłopotu, ale da nam przynajmniej znieczulenie miejscowe po to, aby zmniejszyć występujący dyskomfort. Stomatolog podczas wykonywania standardowych zabiegów jest jednocześnie bardziej ostrożny po to, aby nie powodowało to poważnego dyskomfortu. Pamiętajmy o tym, że dzisiaj każdy problem możemy rozwiązać, wystarczy tylko odpowiednia wiedza.
 

Zobacz również