• Lata doświadczeń w biznesie
img

Profesjonalna higienizacja - co wchodzi w jej skład+ opis zabiegów

Profesjonalna higienizacja to przede wszystkim czynności, które mają za zadanie zabezpieczyć nasze zęby. Trzeba przyznać, że takie rozwiązania są w stanie na dobre poprawić wygląd naszej jamy ustnej. Dzisiaj większość ludzi korzysta z tego typu usług, ponieważ higienizacja jest związana z wieloma różnymi standardowymi zabiegami, które wykona dla nas każdy stomatolog.

W co wchodzi w skład zabiegów
Profesjonalna pielęgnacja jamy ustnej to przede wszystkim piaskowanie. Pozwala to na pozbycie się różnych przebarwień pojawiających się na zębach, osadu powstałego po herbacie czy kawie, a nawet drobnego kamienia nazębnego lub jego pozostałości bezpośrednio z powierzchni naszych zębów. Wszystko oczywiście wypłukuje się dzięki bardzo dużemu ciśnieniu wody oraz przy użyciu drobin czyszczących dla poprawienia efektu. Piaskowanie jako zabieg może być wykonany także przez higienistkę w zakładzie stomatologicznym, ponieważ są to proste czynności.

Czynności konieczne
Polerowanie jako czynność dentystyczna polega praktycznie na tych samych czynnościach. Do polerowania stosuje się szczoteczkę obrotową o dużej sile oraz specjalną pastę polerską, która posiada większą ziarnistość niż inne pasty widywane w sklepie. Oczywiście wszystko dopasowane jest do potrzeb osoby, która poddaje się takiemu zabiegowi i warto o tym pamiętać. Pozbywanie się zanieczyszczeń to bardzo prosty zabieg dlatego nie ma w nim żadnego niebezpieczeństwa.

Ostatni etap
Fluoryzacja jest bardzo często uznawana za ostatni etap pomocy związanej z profesjonalną higienizacją. Fluoryzacja ma przede wszystkim za zadanie wzmocnić szkliwo pacjenta i uodpornić zęby na bakterie, z którymi mamy kontakt na co dzień. Fluoryzacja w bardzo bezpieczny sposób zabezpiecza zęby przed ubytkami. Takie rozwiązanie ma często charakter profilaktyczny i nic dziwnego, że stomatolodzy tak chętnie korzystają z tego rodzaju metod. Odpowiednia ochrona zębów to przecież podstawa i dentysta ma obowiązek nam w tym pomóc. Jeśli zachowamy wszystkie wskazówki, to z pewnością, nasze zęby nie są zagrożone. To ważne, aby umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach. Stomatolog wykonuje wszystkie te zabiegi dla zdrowia pacjentów, tylko w taki sposób, osoby korzystające z tego typu pomocy regularnie, mają szansę dłużej zachować swoje zęby, wolne od próchnicy i innych zagrożeń.

Zobacz również