• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak wykonać makijaż powiększający oko?

Oczy to jeden z największych kobiecych atutów. Niebieskie, szare, zielone, piwne, brązowe, czarne – wszystkie są piękne. Jednak od czego jest makijaż, jeśli nie od tego, by jeszcze bardziej uwydatniać nasze atuty i „wydobywać” je z naszej twarzy? Makijażem możemy zdziałać bardzo wiele. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, by makijaż powiększył Twoje oczy, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Przede wszystkim zadbaj o skórę wokół oczu. Regularnie stosuj kremy pod oczy. Nigdy nie kładź się spać w makijażu. Codziennie dokładnie oczyszczaj cała twarz, również skórę wokół oczu. Dzięki temu Twoje oczy będą wyglądały pięknie zawsze – również bez makijażu. Z taką bazą możesz zrobić wszystko.

Przede wszystkim naucz się odpowiednio wykonywać makijaż oka. Najpierw całą powieką pokryj bazą pod cień. Następnie na całość nałóż neutralny, beżowy cień. Teraz możesz nakładać cienie w dowolnych kolorach. Najpierw jasny, w wewnętrzny kącik oka. Nieco ciemniejszy nakładaj od połowy powieki aż do jej zewnętrznego kącika. Najciemniejszy cień nałóż w zewnętrzny kącik oka. Dużym, puchatym pędzlem rozetrzyj go w załamanie oka. Ciemny odcień położony w kąciku i załamaniu doda oku trójwymiarowego wyglądu i głębi. Ten sam ciemny cień nałóż na dolną powiekę, ale tylko na jej zewnętrzną połowę.

Aby jeszcze bardziej powiększyć oko, zrób kreski. Czarnym linerem albo kredką narysuj kreskę na górnej powiece. Linia powinna być coraz grubsza w miarę jak zbliża się do zewnętrznego kącika. Możesz wyciągnąć ją poza powiekę tworząc tak zwaną jaskółkę. Dla zwiększenia efektu czarną kredką pomaluj górną linię wodną. Nie maluj jednak na czarno dolnej linii wodnej! Taki zabieg zamiast powiększać drastycznie zmniejsza nasze oko! Na dolną linię wodną nałóż za to kredkę w kolorze kremowym lub ecru.

Najważniejszym i zarazem najprostszym zabiegiem powiększającym optycznie oczy jest dokładne i wyraźne wytuszowanie rzęs. Tuszujemy zarówno górne, jak i dolne rzęsy. Uważaj, żeby nie nakładać zbyt wielu warstw – spowoduje to utworzenie się grudek, co sprawi, że Twoje rzęsy zamiast wyglądać pięknie będą przypominały pajęcze nóżki. Dla uzyskania efektu WOW możesz dokleić sztuczne rzęsy. Najbardziej powiększysz oko naklejając połówki tylko po zewnętrznej stronie oka.

 

Zobacz również