• Lata doświadczeń w biznesie
img

Sposoby wybielania zębów

Dążenie do idealnego wyglądu wiąże się także z kondycją naszych zębów, ponieważ aby poddać się temu zabiegowi muszą być one zdrowe, bez ubytków i stanów zapalnych, dotyczących także dziąseł. Zmiana odcienia zębów na bielszy nie jest przeznaczona dla każdego.

Przeciwwskazania wybielania zębów

Istnieje kilka przeciwwskazań jeśli chodzi o ten zabieg, ponieważ nie przyniesie on pożądanego efektu. Dotyczy to osób poniżej 16 roku życia, kobiet w trakcie ciąży lub laktacji. Osoby nie cieszące się dobrą kondycją też nie powinny poddawać się wybielaniu zębów, chodzi tutaj o nadwrażliwość dziąseł i alergię na składniki wybielacza, z chorobami dziąseł, uszkodzeniem emalii i odsłoniętymi korzeniami zębów. Pacjenci posiadający wypełnienie w swoich zębach nie uzyskają żadnego rezultatu przy zabiegu. Nigdy nie można określić jaki odcień zębów uzyska się po wybielaniu bo zależy to od wielu specyficznych uwarunkowań.

Metody wybielania zębów

Pierwszą proponowaną metodą są pasty wybielające, które pozbywają się zanieczyszczeń powierzchni na płytce zęba za pomocą delikatnego działania ściernego. Wiele past wybielających posiada tego typu właściwości, jednak większość z nich nie zawiera w składzie wybielaczy, skupiając się na usunięciu powierzchownych przebarwień na szkliwie. Bardziej profesjonalne wybielacze posiadają nadtlenek wodoru, który ma działanie rozjaśniające odcień zęba. Niestety za pomocą nawet drogich past efekt wybielania nie będzie spektakularny, bo rozjaśni je o jeden, góra trzy tony.

Kolejnym sposobem są paski i żele wybielające. Żele wybielające nakłada się pędzelkiem na powierzchnię zęba dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Rezultaty widać już po kilku dniach i można stosować je wraz z paskami wybielającymi. Są one praktycznie niewidoczne, można stosować je do czterech miesięcy. Wtedy widzimy ostateczny skutek wybielania.

W aptece znajdziemy także zestaw do tackowego wybielania zębów. Polega na umieszczeniu tacki wypełnionej żelem wybielającym , który składa się między innymi z nadtlenku wodoru w jamie ustnej. Nosi się ja przez kilka godzin w ciągu dnia i w nocy, przez miesiąc.

Najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą na wybielanie zębów są metody dobrane indywidualnie przez stomatologa w gabinecie dentystycznym. Przykładem stosowanych metod jest żel ochronny lub inna osłona z substancją wybielającą umiejscawianą na dziąsłach, wzmacniania działaniem światła laserowego. Mamy wtedy gwarancję specjalisty w wyborze sposobu i bezpieczeństwa działania substancji wybielających.

Zobacz również