• Lata doświadczeń w biznesie
img

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest jedną z metod przeciwdziałania procesom starzenia się skóry. Na czym ona polega i czy warto w nią zainwestować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć dzisiaj. 

Czym w ogóle są zmarszczki?
Są to pojawiające się wraz z wiekiem deformacje na naszej skórze. Pierwsze zmarszczki możemy zaobserwować u siebie już po 25 roku życia! Są to głównie zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust. Później zmarszczki, które powstają na naszej twarzy są skutkiem zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. Przez te braki skóra traci wiele ze swojej sprężystości, elastyczności i staje się cienka, wysuszona i pomarszczona. Współcześnie mamy na szczęście wiele metod, które pomogą nam zapobiec wczesnemu pojawianiu się zmarszczek albo nawet je usuwać. Do tych metod zalicza się różne zabiegi zewnętrzne, jednak czynniki wewnętrzne również mają niebagatelny wpływ na stan naszej skóry, a mowa tu konkretnie o dobrym nawilżaniu. Proces starzenia się skóry przyspiesza np. promieniowanie słoneczne UVA i UVB, stresujący tryb życia, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry czy niewłaściwa dieta.

Dlatego ważna jest profilaktyka
To, czy zmarszczki pojawią się na naszej twarzy wcześniej czy później, jest tylko kwestią czasu. Dlatego trzeba być świadomym, co można zrobić, by ten proces nieco opóźnić. Przede wszystkim należy się wysypiać i pić każdego dnia około dwóch litrów wody (dobrze się sprawdza również zielona herbata, która ma właściwości antyoksydacyjne i nawilżające), o ile to możliwe unikać stresu i dobrze się odżywiać. Suplementacja witamin A,B, C i E również jest jak najbardziej wskazana. Poza tym, jeśli chodzi o kwestie zewnętrzne, to powinniśmy używać kremów nawilżających oraz głęboko nawilżających, których jednym ze składników jest właśnie kwas hialuronowy.

Zabieg
W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, w naszą twarz wstrzykiwane są różne stężenia kwasu hialuronowego. Polega to na tym, że ten kwas wypełnia zmarszczki, jako że jest składnikiem, który wpływa na ich budowanie i uelastycznianie. To tak, jakbyśmy dodawali naszej skórze budulca, który przyspieszy jej regenerację. Każdorazowy zabieg niweluje powstałe zmarszczki na okres ok. od sześciu do ośmiu miesięcy, więc niestety nie jest to zabieg trwały. Niestety również nie ma zabiegu, który by na stałe usunął zmarszczki z naszej twarzy, ponieważ nieustannie się starzejemy i nie da się tego zatrzymać.

 

Zobacz również