• Lata doświadczeń w biznesie
img

Pielęgnacja cery naczynkowej

Osoby posiadające cerę naczynkową muszą zmagać się z częstymi podrażnieniami i nieestetycznymi pajączkami pojawiającymi się na cerze. Ten rodzaj cery potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji – trzeba bardzo uważać, by nie pogarszać jej stanu i doprowadzać do znikania niechcianych czerwonych żyłek.

Przede wszystkim pamiętajmy o codziennej pielęgnacji. Oczyszczanie jest konieczne przy każdym typie cery. Posiadając cerę naczynkową musimy jednak uważać na to, jakie kosmetyki wybieramy. Najlepiej używać bezzapachowych, delikatnych kosmetyków. Wiele z firm kosmetycznych posiada produkty przeznaczone specjalnie dla naszego typu cery. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, zamiast kosmetyków drogeryjnych, sięgajmy po tak zwane dermokosmetyki. Do demakijażu zamiast płynów micelarnych stosujmy delikatne mleczka. Unikajmy toników na bazie alkoholu. Jeśli chodzi o głębsze oczyszczanie, uważajmy na mechaniczne peelingi! Gruba ziarna peelingu cukrowego nie tylko nie pomogą naszej cerze, ale tylko podrażnią ją dodatkowo uwydatniając nieestetyczne zmiany. Jeśli więc peeling, to najlepiej enzymatyczny, a więc nie wymagający pocierania i nie naruszający warstw skóry.

Koniecznie pamiętajmy o codziennym nawilżaniu cery. Stosujmy kremy dla skóry wrażliwej bez silnego zapachu. Zwracajmy uwagę na to, by krem na dzień lub podkład którego używany zawierał filtr UV. Promieniowanie słońca fatalnie wpływa na naszą cerę. Na noc wybierajmy kremy regenerujące. Na rynku możemy znaleźć wiele kremów które powodują zanikanie tak zwanych pajączków z którymi zmagają się posiadaczki cery naczynkowej. Tutaj znowu warto zainwestować w droższy kosmetyk, który nie podrażni naszej skóry i spowoduje wchłanianie się naczynek psujących wygląd naszej twarzy.

W przypadku uporczywych naczynek, które nie znikają pod wpływem regularnego stosowania specjalistycznych kremów, możemy uciec się do dorobku medycyny estetycznej. Istnieje coraz więcej gabinetów oferujących laserowe pozbywanie się naczynek. Jest to mało inwazyjna metoda, dająca jednak wyraźne efekty. Może okazać się jedynym sposobem na duże, naprawdę wyraźne pajączki. 

Zobacz również