• Lata doświadczeń w biznesie
img

Toksyna botulinowa - botox

​Czym jest botox?

Botox uważany jest za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Sama toksyna botulinowa podawana jest jedynie w niewielkich dawkach, a to sprawia, że działa jedynie w miejscach, w które jest wstrzykiwana.

Jak działa botox?

Botox ma przyczynić się przede wszystkim do blokowania połączeń nerwowych i właśnie ta jej właściwość znajduje największe uznanie w kosmetyce.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek skurczy mięśni twarzy. Ze skurczami mięśni twarzy mamy do czynienia każdego dnia. Nawet, gdy się śmiejemy przyczyniamy się do powstawania fałd skórnych, a te tworzą nie tylko zmarszczki, ale również „kurze łapki” i inne rzucające się w oczy nieprawidłowości. Z biegiem lat pogłębiają się one stając się coraz bardziej widoczne, trudno więc dziwić się, że tak wiele osób chce uporać się z tym problemem.

Sama toksyna botulinowa jest najsilniejszą znaną nam toksyną biologiczną. Jej stosowanie ma sens jedynie wówczas, gdy nadzoruje je doświadczony kosmetolog, a sam sposób jej działania jest bardzo prosty. Toksyna botulinowa przyczynia się do blokady procesu polegającego na przechodzeniu bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy. To właśnie dlatego zmarszczki po jej zastosowaniu ulegają spłyceniu, a twarz zyskuje świeży wygląd. Efekt jej działania mija w okresie od 4 do 6 miesięcy, ona sama ma przy tym wpływ jedynie na te mięśnie, do których została wstrzyknięta. Jest to niezwykle ważne, wiele osób obawia się bowiem, że zabieg może doprowadzić do zaburzenia mimiki twarzy. W czasie samego zabiegu pacjent przyjmuje pozycję siedzącą, a ból, który wiąże się ze wstrzyknięciem jadu kiełbasianego jest minimalny. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, po jego zakończeniu można więc podjąć zwykłą aktywność. Czas jego trwania to około 15 minut w zależności od liczby miejsc, które mają zostać poddane działaniu toksyny botulinowej.

Na zabiegi botoxu zapraszamy do gabinetu Villadermatica w Krakowie. Dowiedz się więcej na temat botoxu...

Zobacz również