• Lata doświadczeń w biznesie
img

Terapia wisceralna – odkryj jej możliwości i potencjał

Terapia wisceralna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i samych pacjentów. W czym tkwi jej największa siła?

Historia terapii wisceralnej

Terapia wisceralna to technika masażu o długiej, bo aż 100-letniej tradycji. Została opracowana przez Aleksandra Ogułowa. Co ciekawe, powstała ona na bazie starosłowiańskiego masażu brzucha. Czerpie także z innych ludowych metod leczniczych, jakie stosuje się na całym świecie. Te praktyczne umiejętności pokolenia naszych pradziadów zostały uzupełnione wnikliwą i usystematyzowaną wiedzą przyrodniczą i medyczną. Okazuje się, że spotkanie tradycji i nowoczesności, nauki i ludowej mądrości przyniosło zaskakująco dobre efekty.

Terapia wisceralna – co to takiego?

Terapia wisceralna zajmuje się pracą manualną na narządach wewnętrznych, podwieszonych za pomocą więzadeł, krezek i powięzi do struktur kostnych lub narządów sąsiadujących. Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie pacjentowi prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchomości narządów wewnętrznych oraz usunięcie pierwotnego czynnika uszkadzającego. Bazuje ona na zależności pomiędzy narządami wewnętrznymi a innymi, wydawałoby się, niezwiązanymi z nimi dolegliwościami i chorobami. System narządów wewnętrznych ma funkcjonalne oraz anatomiczne połączenia z innymi strukturami organizmu ludzkiego. Z tego powodu praca nad poprawą funkcjonowania konkretnych narządów pozwala nie tylko zdiagnozować inne chorzenia ale również zapobiegać im, a wreszcie – skutecznie je leczyć.

Terapia wisceralna w terapeutyce

Specjaliści zgodnie twierdzą, iż duża część chronicznych problemów bólowych związanych z zaburzeniami ruchomości powięziowej i stawowej jest ściśle powiązana z narządami wewnętrznymi. Jeśli więc terapeuta chce skutecznie wyeliminować ból pacjenta i działać długofalowo, powinien umiejętnie ocenić, jak problemy wisceralne wpływają zarówno na biomechanikę kręgosłupa, jak i stawów obwodowych. .

Możliwości terapii wisceralnej

Dzięki metodzie terapii wisceralnej można wyleczyć wiele poważnych schorzeń. Przede wszystkim różnego rodzaje bóle: głowy, kręgosłupa, zespoły pseudokorzeniowe, zespoły bólu rzutowanego. Terapia wisceralna jest skuteczna również w walce z problemami przewodu pokarmowego, takimi jak zespół drażliwego jelita czy nerwice żołądka. Pomagają pacjentom borykającym się z problemem nietrzymania moczu i stolca, zaparć, bolesnych miesiączek, żylaków odbytu i kończyn dolnych i wieloma innymi.

Zobacz również