• Lata doświadczeń w biznesie
img

Laserowe usuwanie zmarszczek

Współcześnie żyjemy w kulcie piękna i wiecznej młodości, a presja jaką na nas wywiera społeczeństwo jest wręcz nie do zniesienia. Musimy zachować zdrowy rozsądek i umiar we wszystkich zabiegach, jakich się podejmujemy. Koniecznie warto wybrać te najlepsze i nie decydować się na półśrodki - jednym z ciekawych i skutecznych rozwiązań jest laser. Ma on szereg różnych zastosowań, w tym również usuwa zmarszczki.

Jakie są korzyści z laserowego usuwania zmarszczek?
Przede wszystkim leczenie laserem przynosi bardzo dobre rezultaty wizualne - nasza skóra wygląda zdrowiej, młodziej, zmarszczki się spłycają, a bruzdy i blizny są mniej widoczne, podobnie jak przebarwienia. Laser to również dobry wybór jeśli chodzi o kwestie gojenia się ran, ponieważ zabieg jest wręcz niezauważalny, nie pozostawia blizn i nie uszkadza zewnętrznej warstwy skóry. Poza tym, jeśli jesteś osobą wrażliwą na ból, nie masz się czego obawiać, bo nowoczesne technologie laserowe, na przykład Advanced Contact Cooling ma na celu zminimalizowanie odczuwanego podczas zabiegu dyskomfortu.

Na czym to polega?
Laserowe usuwanie zmarszczek polega na tym, że w głębsze warstwy skórne emituje się mikrowiązki światła laserowego, które uszkadzają stare komórki tym samym zmuszając je do regeneracji. Takie planowe uszkadzanie komórek powoduje o wiele szybszą regenerację, ponieważ stare komórki są otoczone młodymi i zdrowymi, które chcą jak najszybciej załatać ubytki. W potocznej terminologii mówi się o tym jako o procesach naprawczych i regenerujących - gdy intensywnie namnożymy zdrowe komórki w głębokich warstwach skórnych, uzupełnią one nowymi komórkami wszelkie bruzdy i zmarszczki. Dzięki temu też nasza skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. 

Czy zabieg laserowego usuwania zmarszczek boli?
Powtórzymy, że jeśli obawiasz się bólu, współczesne technologie laserowe są wręcz nieodczuwalne dla skóry. Najlepszym znieczuleniem jest nawiew zimnego powietrza podczas zabiegu oraz po zabiegu. To, co będziemy odczuwać w trakcie zabiegu przypomina lekkie pieczenie lub uszczypnięcia, ale nie powoduje bólu, a raczej delikatny dyskomfort. 

Co trzeba zrobić przed zabiegiem usuwania zmarszczek?
Przed tym zabiegiem nie musisz podejmować żadnych specjalnych działań. W gabinecie kosmetycznym twoja skóra zostanie oczyszczona i przygotowana, a poza tym nie ma żadnych wymagań. Radzi się nie wykonywanie żadnych chemicznych peelingów na kilka dni wcześniej oraz powstrzymanie się przed piciem konkretnego rodzaju ziół.

 

Zobacz również