• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kosmetyki dla skóry wrażliwej

Te z nas, które muszą radzić sobie ze skórą wrażliwą wiedzą, jakie to trudne zadanie. Skóra wrażliwa potrzebuje szczególnej, specjalnej pielęgnacji. Musimy zwracać większą uwagę na to, jakich kosmetyków używamy i z jaką regularnością wykonujemy codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Na rynku istnieje wiele firm produkujących kosmetyki specjalnie dla cery wrażliwej. Jedną z nich jest Declaré – szwajcarska linia kosmetyków. Powstała pod koniec lat siedemdziesiątych z myślą właśnie o osobach posiadających cerę wrażliwą. Kosmetyki idealnie odpowiadają na potrzeby takiej skóry. Dzięki wieloletniemu udoskonalaniu i testom możemy być pewni, że sięgając po kosmetyki tej firmy nie zawiedziemy się.

Kosmetyki do cery wrażliwej powinny być przede wszystkim delikatne. Unika się tutaj tworzenia kosmetyków na bazie alkoholu. Każdy składnik powinien zostać dokładnie przebadany pod kątem alergii. Kosmetyki dla cery wrażliwej są bezzapachowe albo mają naturalne i delikatne zapachy pochodzące ze składników pozyskiwanych z natury. Dzięki temu delikatna cera nie zostaje podrażniona żadnymi aromatami. Kosmetyki dla cery wrażliwej nie wywołują podrażnienia. Oczyszczanie zachodzi pod wypływem doboru odpowiednich składników aktywnych a nie w procesie pocierania, który tylko uszkadza skórę i naraża ją na jeszcze większą podatność na czynniki zewnętrzne.

Declaré oferuje zarówno kosmetyki to skóry twarzy, jak i do całego ciała. Skóra wrażliwa nie obejmuje bowiem tylko twarzy. Większość z osób posiadających wrażliwą cerę boryka się też z problemem wrażliwej skóry ciała. Specjalnie dla nich stworzono kosmetyki do mycia, oczyszczania i nawilżania. Znajdziemy tu również kremy regenerujące, przeciwzmarszczkowe i głęboko nawilżające. Nie chodzi tylko o to, by nie podrażniać dodatkowo skóry, ale również aby wspomagać jej bariery ochronne. Dobre kosmetyki dla skóry wrażliwej poza tym, że pielęgnują ją z odpowiednią delikatnością, dodatkowo wpływają na odbudowę jej ochrony. Jest to pielęgnacja dzięki której problemy skóry wrażliwej zelżeją. Przy regularnym ich stosowaniu zauważymy znaczną poprawę kondycji naszej skóry.

 

Zobacz również