• Lata doświadczeń w biznesie
img

Czym się różni wybielanie zębów w domu a u stomatologa?

Wiele osób marzy o tym, by mieć idealnie biały uśmiech, dlatego decyduje się na wybielanie zębów. Zanim jednak się do tego zabierzemy, trzeba się pozbyć kamienia i osadu nazębnego, a następnie naprawić wszystkie ubytki. Dlaczego? Pominięcie tych kroków może skutkować nieprzyjemnymi dla nas w skutkach chorobami dziąseł i zębów, jak na przykład zapalenie miazgi, co kończy się leczeniem kanałowym. Poza tym, przed wybielaniem zębów trzeba się również uporać ze stanami chorobowymi dziąseł, a już po zabiegu powymieniać plomby czy licówki, które nie będą pasowały do koloru naszych nowych zębów.

Idealny uśmiech wcale nie jest taki łatwy do osiągnięcia
Kto może wybielić zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem? Jest kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu, na przykład wiek poniżej szesnastego roku życia, ciąża i karmienie piersią, cierpienie na choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, choroba Parkinsona czy epilepsja.

Czy wybielać zęby można w domu?
Tak naprawdę wszystko zależy od twoich oczekiwań, co do efektu, jaki chciałbyś/chciałabyś osiągnąć. Jeśli celem jest wybielenie zębów o 2-3 tony, w zupełności wystarczy kupienie dobrej pasty wybielającej, która działa tylko powierzchniowo, mechanicznie ścierając osad nazębny razem z przebarwieniami lub taką, która ma działanie chemiczne i po prostu rozpuszcza osad. Takie zabiegi możesz przeprowadzić w domu, oczywiście, wykonuj wszystko zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Efekty przyjdą, być może nie po pierwszych trzech dniach, ale przy regularnym używaniu produktu dostrzeżemy różnicę. Natomiast jeśli chcesz osiągnąć efekt śnieżnobiałych zębów, musisz iść do stomatologa (np. https://drbaron.pl/). Stomatolodzy dysponują silniejszymi substancjami, które wnikają w ząb i go rozjaśniają. Nowoczesną i bardzo szybką metodą wybielania zębów jest stosowanie lampy wybielającej.

A co z martwymi zębami?
Zęby martwe również można wybielać, ale robi się to w trochę inny sposób. Polega to na aplikacji nadtlenku węgla do wnętrza zęba, regularnie przez jakiś czas.

Musisz wybrać odpowiednią dla siebie metodę
Dobrym rozwiązaniem jest po prostu wizyta u stomatologa w celu konsultacji. Opowiedz mu o twoich oczekiwaniach względem wybielania zębów, a on na pewno posłuży radą. Pamiętaj jednak, że nie jest to taki prosty zabieg, a taka jest nasza pierwsza myśl, kiedy pojawia się kwestia wybielania zębów. Do niego też trzeba się przygotować i odpowiednio wszystko zaplanować.

 

Zobacz również