• Lata doświadczeń w biznesie
img

Woda brzozowa – nie tylko dla włosów

Każda z nas, chce, aby jej włosy były piękne, lśniące i zdrowe. Nie każda jednak, pamięta, jak w tym przypadku ważna jest pielęgnacja, która w znacznym stopniu decyduje o tym, jak nasze włosy będą się prezentować.

Istotną kwestię, stanowią w tym przypadku szampony. Twoje włosy są suche, a skóra głowy swędzi? Najprawdopodobniej jest to wina szamponu, jakiego używasz. Bardzo duża, a nawet przeważająca liczba szamponów na rynku posiada bardzo szkodliwe składniki. Zastanawiasz się pewnie jak to możliwe, skoro wszystko jest badane przez specjalistów. Owszem, ale nie jest im na rękę, to abyś była zdrowa. Znacznie lepiej jest, jeśli kupisz zarówno szampon, jak i odzywkę. To nic jak Twoje włosy będą wyglądać, jeśli tylko użyjesz czegoś innego, ważne jest to, abyś kupowała produkty danej firmy przez cały czas, będąc przekonana, że są doskonałe. Tak jednak nie jest. Zawarte w kosmetykach do włosów substancje powodują wysuszenie skóry, prowadzą do łysienia, a nawet raka, gdyż gromadzą się w naszym organizmie latami i stopniowo nas wyniszczają.

Dlatego, warto nauczyć się czytać składy i wybierać tylko te kosmetyki, które zawierają oleje oraz wyciągi roślinne. Unikajmy szkodliwej chemii, a zaskoczeni będziemy efektami, jakie osiągniemy. Nie zapominajmy również o odzywkach i maseczkach na włosy. Bardzo pomocne są także wcierki i płukanki, które nie tylko przywracają odpowiednie pH włosom, ale także ich pielęgnują.

Pomoc brzozowa

Jak płukanka doskonale sprawdzi się woda brzozowa. Jest to inaczej sok z brzozy z dodatkiem alkoholu. Jakie jest jej działanie? Przede wszystkim wzmacnia cebulki włosów oraz poprawia stan skóry głowy, odświeżając ją. Pomaga ona tym, którzy zmagają się z przetłuszczającymi się włosami oraz z ich wypadaniem. Możemy ją stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. Nie możemy jednak pomijać bardzo ważnej kwestii podczas nakładania wody. Mowa tu o masarzu, który należy wykonać. Dzięki niemu, znacznie lepiej wchłaniają się składniki oraz poprawia się krążenie. Aby zobaczyć efekty kuracji wystarczy już miesiąc.

Jednak brzoza nadaje się nie tylko na włosy. Doskonale sprawdza się również, jako napar. Robimy go z młodych pąków brzozy oraz liści. Zawierają one bardzo dużo substancji, które pomagają miedzy innymi przy leczeniu cery skłonnej do wyprysków, tłustej, łojotokowej oraz dotkniętej innymi problemami. Napar jest również skuteczny w walce z gronkowcem złocistym oraz kamicą nerkową.  

Zobacz również