• Lata doświadczeń w biznesie
img

Stosowanie kosmetyków na dzień i na noc - pielęgnacja

Chcesz, aby twoja skóra była piękna i każdego zachwycała? Jeśli tak, to powinnaś starać się, aby była ona zdolna do tego, aby Cię zadowolić. To jak będzie się prezentować zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Co się dzieje z naszą cerą w momencie, kiedy zapominamy, że ona także musi mieć dostarczone odpowiednie substancje?

Jednym z wielu powodów braku pielęgnacji jest szara i sucha cera. Do tych gorszych należą: trądzik oraz podrażnienia. Jeśli już raz zaniedbamy, to często będziemy zapominać i obudzimy się dopiero wtedy, kiedy okaże się, że jest poważny problem. Jednak pielęgnacja to nie wszystko. Oprócz tego, do naszego organizmu musimy dostarczać takie składniki, które pozwolą na to, aby skóra była gładka, nie pojawiały się na niej wypryski oraz była odpowiednio nawilżona. O co chodzi? Przede wszystkim o to, aby nie palic papierosów, unikać alkoholu oraz kawy, nie jeść tłustych posiłków, a także nie spożywać potraw typu fast food. Niewskazane są również chipsy oraz słodycze. Jeśli dotyczy Cię któryś z tych problemów, to, jeżeli chcesz mieć idealną cerę, to musisz je najpierw odstawić, aby zobaczyć różnicę. Co więc jeść? Oczywiście warzywa, owoce, kasze oraz inne zdrowe produkty, które usuwają toksyny z organizmu, a także są bardzo zdrowe, przez co dają nam energię do życia i poprawiają stan skóry.

W początkowej fazie przechodzenia na zdrową dietę, należy się przygotować na to, że problemy mogą się nasilić, gdyż organizm będzie się oczyszczał. Warto jednak przetrwać początki, aby cieszyć się piękna cerą.

Wybieramy krem

Pamiętaj, że zaczynając się zdrowo odżywiać nie możesz zapominać o pielęgnacji. Jest on niezmiernie ważna. Istotna rolę grają kremy, które nas chronią przed szkodliwym działaniem środowiska, zanieczyszczeniami, promieniowaniem UV – takie zadanie ma krem na dzień, który powinien stać się dla nas normalnym kosmetykiem, z którego korzystamy każdego dnia. Maja one także za zadanie ochraniać nas przed szkodliwym wpływem klimatyzacji na skórę, a co najważniejsze, przed wolnymi rodnikami.

Jakie zadanie ma, więc krem na noc? Jego funkcją jest intensywna regeneracja. Poprawiają inne mikrokrążenie, co sprawia, że wszystkie składniki kremu wchłaniają się znacznie lepiej. Są one znacznie bardziej nasycone składnikami odżywczymi oraz aktywnymi jak mikroelementy, związki wiążące wiodę, witaminy oraz wyciągi roślinne.

Wybór kremów jest jednak ogromny. Na jaki więc mam się zdecydować? Idąc do sklepu musimy być nastawiani zarówno na dzienną jak i nocną pielęgnację. Jeśli chcemy, aby nasz skóra miała dostarczone wszystkie składniki odżywcze, powinniśmy wybrać kremy i na dzień i na noc z tej samej serii.  

 

Zobacz również