• Lata doświadczeń w biznesie
img

Botoks zamiast dentysty?

Zdrowe i mocne uzębienie jest ważnym aspektem, jeśli chcemy długo utrzymać młody wygląd. Wiele problemów związanych z uzębieniem wpływają na zbyt wczesne pojawienie się zmarszczek, więc zamiast umawiać się na wizytę do gabinetu medycyny estetycznej lepiej pójść do dobrego stomatologa.

Moda na botoks

Coraz więcej pań martwi się do swój wygląd, więc korzystają chętnie z zabiegów upiększających, takich jak mezoterapia, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub botoksu. Takie kuracje zatrzymują proces starzenia się i powodują, że kobieta czuje się korzystniej.

Mamy także szeroki wybór kosmetyków przeciwzmarszczkowych, bardzo popularne są kremy w witaminami A i C, a także z koenzymem Q19. Niektóre panie próbują zatrzymać młodość poddając się zabiegom wszczepiania złotych nici w twarz, lub takich które wykonane są z kwasu hialuronowego.

Jakże najlepszy efekt daje poprawianie wyglądu od środka, a chodzi tutaj o doprowadzenie zębów do całkowitego wyleczenia i ustawienia. Ich odpowiednia symetria wpływa na elastyczność skóry. Zgryz stanowi funkcję rusztowań, na których napina się skóra naszej twarzy, dlatego jakiekolwiek uszkodzenie zębów zaburza całą konstrukcję i prowadzi do powstawania zmarszczek.

Wada zgryzu = więcej zmarszczek

Okazuje się, że wyraźne zmarszczki pojawiają się najczęściej u osób z tzw. zgryzem głębokim. Ta wada polega na nakładaniu się zębów górnych na zęby dolne, pogłębiając linię marionetki, czyli bruzdy, które stają się nad wyraz widoczne od brody, aż do kącików ust.

Kolejną grupą narażoną na głębokie zmarszczki są osoby z krzywym zgryzem, zwłaszcza jeśli zaburzone jest ustawienie jedynek lub siekaczy. Doprowadza to do pojawienia się wyraźnych bruzd wokół ust.

U osób z uśmiechem dziąsłowym (podczas szerokiego uśmiechu, pokazują więcej niż 2-3 mm dziąseł z górnego łuku), zazwyczaj pojawiają się fałdy nosowo-wargowe i zmarszczki wokół nosa.

Mając jedno z powyższych problemów możemy zgłosić się na leczenie ortodontyczne, a dodatkowo powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem ortoliftingu, czyli leczenia mającego właściwości liftingujące skórę twarzy.

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w nocy przez sen zgrzyta zębami. Mocne zaciskanie zębów prowadzi do deformacji szczęki, rozszerzając ją i uwidoczniając zmarszczki na brodzie. Mięśnie zbyt mocno i często napinają się podczas snu, prowadząc do szybszego starzenia się skóry.

Zobacz również