• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak posiadać i dbać o zdrowe zęby

Coraz więcej wiemy o zdrowiu naszych zębów. Każdy jest świadomy tego, że zbyt duża liczba słodyczy oraz innych produktów zawierających cukier i kwasy są szkodliwe dla szkliwa znajdującego się na zębach. Zmiana nawyków nie jest jednak rozwiązaniem tego palącego problemu. Należy pamiętać, że oprócz diety trzeba też zadbać w pełni o jamę ustną. To dzisiaj podstawowe założenie, o którym należy pamiętać. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na popełniane przez nas błędy.

Zła technika mycia zębów
W dużej mierze problemy z zębami mają osoby, które myją zęby, ale robią to w niewłaściwy sposób. Najczęściej spotykanym błędem jest zbyt krótki czas szczotkowania zębów. Prawidłowo zęby powinno się myć ponad 3 minuty. W takich wypadkach, aby nie liczyć samemu, stosuje się różnego rodzaju szczoteczki elektryczne, które pozwalają nam na ustalenie czasu mycia. Po upływie czasu timer zatrzyma się, a urządzenie automatycznie się wyłączy. Kolejnym problemem jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Ma to ogromne znaczenie, dlatego nie wolno nam o tym zapominać. Jeśli szczoteczka jest dobrana według naszych preferencji, to kolejnym czynnikiem wpływającym na czyszczenie zębów, jest odpowiedni nacisk na nie. Przy myciu zębów powinno się wykonywać ruchy koliste. Każdy ząb należy czyścić zarówno z prawej, jak i lewej strony tylko wtedy możemy mówić o prawidłowym szczotkowaniu.

Pamiętajmy o języku
Podczas ogólnej pielęgnacji zębów, nie wolno nam zapominać o języku. To właśnie na nim gromadzi się najwięcej bakterii, które osiadają z powrotem na naszych zębach. Czyszczenie języka podczas szczotkowania zębów to bardzo ważna czynność i nie należy o tym zapominać. Dlatego szczotkowanie powinniśmy zaczynać od języka, a dopiero potem skupiać się na zębach, w ten sposób pielęgnacja będzie właściwa.

Zęby trzeba myć dokładnie
Pamiętajmy, aby zębów nie czyścić tylko z góry. Największe siedlisko bakterii oraz inne resztki z pokarmu znajdują się zawsze na samym dole zębów bezpośrednio przy dziąsłach i to właśnie te miejsca powinniśmy czyścić starannie, aby nie doprowadzić do nagromadzenia się bakterii w szczelinach. Tylko w taki sposób będziemy w stanie pozbyć się wszystkich resztek pokarmu i dokładnie wyczyścić nasze zęby. Pamiętajmy, że pielęgnacja zębów to podstawa, jeśli chcemy na lata zachować swoje własne uzębienie. Higienę powinno się prowadzić od najmłodszych lat.

Zobacz również