• Lata doświadczeń w biznesie
img

Niebezpieczne związki w kosmetykach, których warto unikać, część1

Chcesz być piękna, żeby każdy mógł podziwiać twoją cerę? Jeśli tak, to zapewne starasz się to osiągnąć wszelkimi sposobami. Ale czy na pewno te, które stosujesz się sprawdzają? Czy pamiętasz o zdrowej diecie oraz o nawilżaniu organizmu od środka? Jeśli rzeczywiście chcesz, aby twoja cera była piękna i jasna, a co najważniejsze, dużo wolniej się starzała, to koniecznie musisz jeść zdrowo. Odpadają, więc wszelkie potrawy smażone na tłuszczy, szczególnie zwierzęcym oraz rzepakowym, fast food restauracje, które mają jedzenia napakowane chemią, mięso tłuste i przede wszystkim wieprzowe, a także używki oraz słodycze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jeśli organizm, nie dostaje składników, dzięki którym może zregenerować i poprawić wygląd Twojej skóry, to niestety będzie twoja twarz szybciej się starzeć i nieładnie się prezentować. Powinnaś wszelkie niezdrowe jedzenie zamienić na warzywa, owoce, orzechy, chude mięso, a także wszelkie produkty, które posiadają mnóstwo witamin i minerałów.

Inaczej sprawa wygląda, jeśli już odżywiasz się zdrowo, a Twoja skóra nadal jest przesuszona i skłonna do wyprysków czy też pełna popękanych naczyniek. O co chodzi? W takim razie, o pielęgnację. Zastanawiałaś się kiedyś, co nakładasz na swoją twarz? Nie ważne czy jest to krem za 20 czy za 300 zł, powinnaś sprawdzić skąd zanim go kupisz.

Tego unikaj!
Bardzo często zdarza się, że wiele osób nie ma pojęcia, co za świństwa nakłada na swoje ciało. Nie chodzi tu już tylko o kremy do twarzy czy szampony, ale także o balsamy do ciała czy szminki i pudry. Wszystko, czego używasz jest naszpikowane chemią, ponieważ taki biznes jest znacznie bardziej opłacalny nie kupowanie olejów bio i ekstraktów czy też innych rzeczy, które mają naturalne pochodzenie. Na co powinniśmy zwracać uwagę w kosmetykach?

Jeśli chodzi o twarz i ciało to koniecznie unikaj silikonów, ponieważ zatykają one pory i powodują niedoskonałości oraz krostki na całym ciele. Zależy to oczywiście od skóry, ale także bardzo często pojawia się znacznie większa liczba zaskórników. Kolejnym składnikiem jest formaldehyd. Co takiego złego jest w tym związku? Przede wszystkim jest on trujący i podrażnia drogi oddechowe. Powstaje on z formaliny, a więc zapewne same już wiecie, że dla naszego ciała przyjemny nie jest. Najczęściej spotkamy go, jako konserwant lub też środek bakteriobójczy. Uważaj, więc na kolorowe kosmetyki, samoopalacze oraz płyny do kąpieli, ponieważ to tam najczęściej można go spotkać. 

 

Zobacz również