• Lata doświadczeń w biznesie
img

Krem do twarzy - jak dobrać do skóry?

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała pięknie i promienie. Niestety są czynniki, które utrudniają nam doskonałą prezencję. Są to zwykle przebarwienia, trądzik oraz naczynka. Co powoduje taki stan rzeczy? Wielu ludzi uważa, że jeśli ich mam miał takie problemy, to my także nie damy rady się ich pozbyć, ponieważ jest to genetyczne. Jest to jednak potężna bzdura. Ze wszystkim można walczyć.
W dzisiejszych czasach, kiedy środowisko jest zanieczyszczone, to ono może powodować wiele dolegliwości. Mamy nie tylko zanieczyszczone powietrze, ale także wodę oraz glebę. Używanie nawozów, oprysków i mnóstwa substancji chemicznych, powoduje, że dzisiaj bardzo ciężko jest kupić coś, co jest całkowicie naturalne. Trzeba jednak próbować. Pielęgnacja cery, jest bardzo ważna kwestią, ponieważ niekiedy to ona decyduje o tym, czy nasza twarz się ładnie prezentuje czy też nie.

Kremy oraz ich składy
Czy podczas kupowanie kremu, chociaż raz spojrzałaś na jego skład, a nie na to, do jakiej cery jest przeznaczony? Z pewnością nie. Jednak jest to bardzo ważna kwestia, gdyż najlepiej jest dobrać krem do rodzaju cery właśnie w taki sposób. W dzisiejszych czasach, kosmetyki są pakowane mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, które mają poprawiać konsystencję, sprawiać, że krem ładniej wygląda itp. dlatego też, mamy mnóstwo kosmetyków, które nie maja nic wspólnego z piękną cerą. Takich właśnie delikwentów musimy unikać, ponieważ mogą nam one jedynie zaszkodzić.

Skóra z trądzikiem
Mając problemy z trądzikiem, unikajmy kremów, które zawierają silikony w składzie, ponieważ będą nam one blokować oddychanie skóry, a w wyniku tego będą namnażać się bakterie i co za tym idzie – pryszcze, a tego nie chcemy. Wybierajmy kremy z lekkimi olejami jak np. brzoskwiniowy czy z pestek malin. Pomocny może być także arganowy, który działa przeciwtrądzikowo. Takie kremy powinny zawierać także glinki i nie posiadać w składnie parabenów i oleju mineralnego, gdyż pogorszymy problem.

Cera sucha
W przypadku przesuszonej i atopowej skóry, musimy wybierać kremy, które są silnie nawilżające. W takim przypadku doskonale sprawdzą się takie, które w składzie maja kwas hialuronowy oraz jeśli nie dokuczają Ci zaskórniki i wypryski – masło kakaowe lub olej kokosowy. Jeśli jednak masz wągry, to wybierz krem, który zarówno nawilża jak i jest lekki.

Cera tłusta
W przypadku cery, która produkuje dużo sebum, potrzebujemy czegoś, co ją nawilży.  W takim przypadku, zdecydujmy się n lekkie kremy, które w składzie mają delikatne oleje, które zarówno matują jak i nawilżają. W tym przypadku glinki w składach także się sprawdzą doskonale.
 

Znalezienie kremu idealnego dla naszej cery i spełniającego naszego wymagania może nam zabrać wiele czasu a co gorsze, może nas kosztować wiele pieniędzy. Dlatego warto zapytać ekspediętkę o próbki, które często są dołączone przez producenta. Wiele sklepów kosmetycznych i drogerii udostępnia te próbki klientom! A zamiast chodzić od sklepu do sklepu i pytać o próbki kosmetyków, kremów, można pojechać po prostu do centrum handlowego w Krakowie.

Zobacz również