• Lata doświadczeń w biznesie
img

Laserowe usuwanie zmarszczek

Młodość i piękny wygląd jest podstawą w dzisiejszym świecie. Nie tylko kobiety, ale również panowie coraz częściej przejmują się kondycją swojej cery i szukają sposobów na jej poprawienie. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i specjalny laser, z którego korzysta.

Zmarszczki jako pierwsze zdradzają nasz wiek. Nie wystarczy dbać o oczyszczanie naszej skóry i unikać czynników powodujących przebarwienia czy wypryski. O tym, jak naszą cerę ocenią inni, decyduje przede wszystkim ilość i głębokość naszych zmarszczek. Niestety, kremy przeciwzmarszczkowe nie usuną już istniejących zmarszczek. Używane przed ich pojawieniem się mogą opóźnić proces utraty kolagenu ale nie zapobiegną mu całkowicie. Dlatego osoby u których już pojawiły się zmarszczki mogą usunąć je za pomocą zabiegu laserowego.

Laser to urządzenie emitujące wiązkę światła o określonej częstotliwości fal. Światło kierowane jest wąską stróżką, pozwalającą na precyzyjne kierowanie na określone powierzchnie. W zależności od rodzaju i przeznaczenia laser może być używany w chirurgii, kosmetologii i innych dziedzinach medycyny. Może również działać powierzchniowo, na przykład tak jak podczas zabiegu usuwania zbędnego owłosienia. Nie każdy jednak wie, że laser może też usuwać istniejące zmarszczki.

Zabieg laserowego usuwania zmarszczek rozpoczyna się od oceny kondycji naszej skóry. Lekarz który go przeprowadza musi ocenić naszą karnację, rozpoznać głębokość zmarszczek i ich ilość a także określić w których miejscach mamy ich najwięcej. Od tych czynników zależy przebieg zabiegu i moc lasera jaka będzie potrzebna w naszym przypadku. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg naniesie na naszą skórę specjalny krem chroniący cerę przed uszkodzeniem. Samo operowanie laserem trwa od 30 do 60 minut. Po zabiegu krem jest zmywany. Skóra może być zaczerwieniona i tkliwa, dlatego nie należy jej obciążać. Po zabiegu musimy unikać ostrego słońca, nie opalać się na solarium i nie depilować miejsc narażanych na działanie lasera. Po kilku dniach od zabiegu skóra twarzy zacznie się łuszczyć i odchodzić. Oznacza to, że laser zadziałał zgodnie z planem – sprowokował samoodnowienie się skóry. Nowa skóra będzie bardziej zwarta, odżywiona i piękniejsza. 

 

Zobacz również