• Lata doświadczeń w biznesie
img

Czego nie wiesz o medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny zajmująca się nie leczeniem osób chorych, ale poprawianie jakości życia zdrowych pacjentów. Jej celem jest wpływanie na wygląd skóry i kształtu twarzy i ciała, przywracanie im młodego wyglądu lub zatrzymywanie procesów starzenia poprzez mało inwazyjne zabiegi. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej medycyna estetyczna nie posługuje się procesami powodującymi przerwanie ciągłości skóry. Wszystkie zabiegi polegają na działaniu zewnętrznym lub na wprowadzaniu do ciała specjalnych substancji za pomocą igły.

Wiele osób uważa, że medycyna estetyczna jest przeznaczona wyłącznie dla starszych kobiet, chcących za wszelką cenę odzyskać choć odrobinę młodego wyglądu. Jest to jednak tylko stereotyp. Medycyna estetyczna nie tylko odwracać procesy starzenia, ale również może je powstrzymywać. Jest więc przeznaczona również dla osób młodych, chcących opóźnić starzenie się skóry.

Nie każdy z nas wie, że obecnie medycyna estetyczna jest bezpieczna i bardzo rzadko powoduje poważne powikłania. Nie musimy więc obawiać się nieestetycznego wyglądu spowodowanego nieumiejętnie wykonanym zabiegiem. O ile tylko wybierzemy odpowiedniego specjalistę z dużym doświadczeniem, nie musimy obawiać się że zabieg potoczy się nie po naszej myśli. Używane substancje są w dzisiejszych czasach bardzo wysokiej jakości. Nie powoduję reakcji alergicznych i nie zniekształcają się z biegiem czasu.

Jeśli chodzi o efekty medycyny estetycznej, również one z biegiem czasu stały się znacznie lepsze od tych uzyskiwanych jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj wypełnienie botoksem, czy zabieg wykonany laserem nie będzie na pierwszy rzut oka zauważalny. O tym, że skorzystaliśmy z dorobku medycyny estetycznej będziemy wiedzieć tylko my i ewentualnie te osoby, które zauważą poprawę naszego wyglądu. Nie musimy obawiać się nie naturalnej twarzy wyglądającej jak u lalki. Ewentualne opuchlizna znika po kilku dniach a my możemy cieszyć się naturalnym, pięknym wyglądem. Nie należy również obawiać się bólu. Większość zabiegów medycyny estetycznej jest niemal bezbolesna, a dla osób z niskim progiem bólu często stosuje się znieczulenia miejscowe. 

 

Zobacz również