• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kosmetyki do włosów ? Czego potzrebują nasze włosy

Chcesz mieć piękne i gładkie włosy? Niekiedy stanowi to dość duży problem. Jest to podyktowane tym, że włosy proste z natury mają bardzo mała porowatość włosów, co oznacza, że ich łuski są zamknięte i tworzą gładka taflę. Niestety z włosami kręconymi sprawa wygląda inaczej. Maja one zwykle dużą porowatość, co sprawia, że są one szorstkie i niemiłe w dotyku i wyglądają jak kupka siana.

Wiadomo, że włosy dziedziczymy po rodzicach, więc nie bardzo mamy wpływa na to czy są one kręcone czy proste. Jednak bardzo dużo dziewczyn, próbuje walczyć ze swymi włosami i prostować je każdego dnia. Jest to bardzo niezdrowy dla nich zabieg, ponieważ jeszcze pogłębia problem. Włosy stają się kompletnie przesuszone i całkowicie matowe. Co zaś robią osoby z włosami prostymi? Katują je lokówką, ponieważ marzą o włosach kręconych i puszystych.

Jak więc doprowadzić włosy do porządku, aby być z nich zadowolonym? Przede wszystkim, wyrzucamy wszelkie szampony pełne chemii. Powinny w koszy znaleźć się te, które zawierają SLS, SLES, MLS oraz wszelkie silnie myjące substancje w tym SCS. Mimo iż wiele firm używa, że jest to substancja pochodzenia naturalnego to i tak jest tak samo drażniąca jak i pozostałe składniki. Staramy się także wywalić te kosmetyki, które zawierają w składzie nierozpuszczalne silikony, które gromadzą się w naszych komórkach latami. Wszelkie te, które zawierają parafinę lub olej mineralny, także nie powinny w ogóle dotykać naszej skóry.

Ale co z farbowaniem?

Zapewne jest farbujesz włosy, to używasz do tego farb chemicznych. Czy zdajesz sobie sprawę jak wiele szkodliwych substancji one zawierają? Zapewne nie. Ale bądź widoma tego, że w bardzo dużym stopniu szkodzisz nie tylko swojej skórze, ale także włosom. Znacznie lepszym sposobem na piękny kolor jest wybranie henny do włosów lub kosmetyków, których jest ona głównym składnikiem. Po takim zabiegu włosy mają piękny kolor oraz są odżywione i miękkie. Jednak konieczne jest użycie później maseczki nawilżającej, ponieważ henna wysusza włosy.

Maseczki do włosów

Nasze włosy potrzebują protein, aby były odżywione i pełne blasku. Jednak z tym także nie należy przesadzać, ponieważ włosy przeproteinowane, to włosy suche i szorstkie. Tak, więc jeśli myjesz włosy kilka razy w tygodniu to maskę proteinową nakładaj tylko raz w tygodniu. Zaś za każdym innym razem, możesz użyć domowej maseczki, która nawilży włosy i nabłyszczy. 

Szukasz apteki w Łomiankach? Sprawdź aptekę w Galerii Łomianki

 

Zobacz również