• Lata doświadczeń w biznesie
img

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to dla wielu ludzi prawdziwa udręka. Bardzo często zbiera się on na zębach, tworząc twardą płytkę nazębną. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest jego usunięcie i najlepiej jest to zrobić za pomocą podstawowych metod.

Radzimy sobie z kamieniem
Skaling to nic innego jak zabieg pozwalający usunąć nam zalegający kamień znajdujący się w okolicy szyjek zębowych. To właśnie tam najczęściej kamień nazębny się odkłada. W momencie, gdy nagromadzi się on w dużych ilościach, pod spodem zbierają się bakterie, przez co dochodzi do wielu poważnych chorób jak paradontoza czy próchnica. Oczywiście nie możemy pozostać obojętni i jak najszybciej zrobić coś z tym faktem. To bardzo ważne, ponieważ zastosowane przez nas rozwiązania muszą być konkretne, tylko w taki sposób, pozbędziemy się na jakiś czas, odkładającego się kamienia.

Dwie metody
Skaling zazwyczaj jest traktowany jako zabieg. Wyróżniamy jego dwa różne rodzaje skaling naddziąsłowy zabieg polega na usunięciu kamienia nazębnego bezpośrednio z powierzchni korony samego zęba. Praktycznie tego typu zabiegi są podstawową usługą, z której stomatolodzy korzystają. Skaling pod dziąsłowy skupia się na usunięciu kamienia, który znajduje się zaraz pod powierzchnią dziąseł. W tym wypadku metoda ta stosowana jest dosyć sporadycznie, ale dentyści również wykonują tego typu zabiegi.

Możemy skorzystać z innych metod
Tak naprawdę, gabinety dentystyczne, są w stanie zaoferować nam o wiele więcej różnych rozwiązań. Możemy przecież skorzystać z bezinwazyjnych metod, które pozwolą nam bardziej komfortowo usunąć kamień nazębny. W tym wypadku mamy więc bardzo szerokie spektrum możliwości, z których możemy skorzystać w dowolnej chwili. Warto poświęcić trochę czasu i poczytać o innych metodach, ponieważ jest ich kilkanaście. Możemy wybrać sposób chemiczny, ultradźwiękowy czy mechaniczny. Wiele tak naprawdę zależy od nas.

Problem z nadwrażliwością
Po usunięciu dużych złogów kamienia możemy odczuwać dość nieprzyjemne odczucie związane z nadwrażliwością. Najczęściej tego typu dyskomfort znika po jakimś czasie od zabiegu i dlatego musimy być przygotowani na taką ewentualność. Bardziej niecierpliwe osoby mogą, pozbyć się tego dokuczliwego odczucia, wykorzystując zabieg lakierowania. W ten sposób o wiele lepiej zabezpieczymy powierzchnię wszystkich zębów.

Zobacz również